Hlavní navigace

Centrum.cz představuje novou verzi služby aMapy.cz se Street view a 3D virtuálními prohlídkami

13. 6. 2011

Sdílet

Podle Centrum Holdings inovovaná služba aMapy.cz nabídne nejpodrobnější online mapy českých měst ve spojitosti se službou Street view, přehlednými cyklotrasami, turistickými stezkami či zajímavými 3D virtuálními prohlídkami po více než 4000 místech v České republice i zahraničí.

„Cílem inovace bylo vytvořit moderní mapový portál, který umožní snadné a podrobné vyhledávání doprovázené virtuálními prohlídkami vyhledaných míst. Nové aMapy jsme postavili na platformě Google API, kterou jsme navíc doplnili o detailnější mapové vrstvy nad celou Českou republikou. V současné chvíli je provedení map v šesti městech (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec a České Budějovice) mezi online mapami používanými v Čechách nejdetailnější," sdělila Lucie Nováková, produkt manažerka portálu aMapy.cz.

Díky virtuálním prohlídkám si mohou uživatelé formou 360° panoramatických snímků prohlédnout některá zajímavá místa jako atraktivní turistické destinace, restaurace, kavárny či dokonce interiéry vybraných firem. V současnosti je k dispozici přes 4000 virtuálních prohlídek a podle Lucie Novákové jich do budoucna ještě přibude.

Další užitečnou novinkou je flexibilní plánovač tras, jehož prostřednictvím lze vyhledanou trasu přetahovat myší přímo v mapě a snadno si zvolit nejkratší cestu.

 

Souhrn novinek na aMapy.cz:

  1. nejpodrobnější online mapy Prahy, Brna, Ostravy, Plzně, Liberce a Českých Budějovic
  2. podrobnější mapy všech ostatních obcí a měst
  3. 3D virtuální prohlídky
  4. Street view
  5. turistické trasy pro pěší
  6. očíslované cyklostezky
  7. flexibilní plánovač trasy
  8. zobrazení úřadů, škol, divadel a dalších místních objektů
  9. zobrazení firem a restaurací z katalogu Najisto.cz
  10. zobrazení mimoměstských autobusových zastávek

 

Úvodní foto: ©rgbspace - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).