Hlavní navigace

CeBIT se zaměří na digitální transformaci hospodářství

10. 2. 2016

Sdílet

Hlavním tématem veletrhu je heslo „d!conomy: join – create – succeed“ (digitální ekonomika: zapojte se – tvořte ji – uspějte). Důraz je tedy kladen na nutnost aktivní tvorby digitalizace. Podle Olivera Freseho z představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG „zažijeme obsahově velmi silný CeBIT, který trvale upevní postavení veletrhu jako nejvýznamnější světové platformy digitalizace.“

Podle Freseho není digitalizace krátkodobým trendem, který zase rychle přejde – její oblasti jako big data, cloud, mobilita, sociální byznys či internet věcí významným způsobem působí na řetězce tvorby hodnot ve všech odvětvích ekonomiky.

Pro zmíněné aktivní spoluutváření digitalizace je předpokladem pochopení jejích šancí a díky tomu i rozpoznání jejího potenciálu například pro tvorbu nových obchodních modelů. Mimořádný je v tomto ohledu internet věcí, k němuž má být podle odhadů v blízké budoucnosti připojeno přes 50 miliard zařízení a senzorů. Prozatím bude 90 % obratu v tomto segmentu dosaženo v B2B (business to business) oblasti, jen zbývajících 10 % pak v přímém obchodním kontaktu s koncovými zákazníky. Internet věcí bude mít na CeBITu speciální halu (č. 13), která na pět dní ponese označení „IoT Solutions“.

S digitalizací se nedílně pojí také téma kybernetické bezpečnosti, na nějž se přímo na veletrhu zaměří přes 500 společností s „centrálou“ v hale číslo 6. Dalším významně zastoupeným sektorem v rámci německé události bude cloud jakožto „centrální stavební prvek digitalizace.“ Akce se zúčastní spousta velkých jmen cloudu včetně AWS, Software AG, Microsoftu, Salesforce, IBM nebo SAPu.

Pro úplnost je třeba zmínit účast Švýcarska jakožto partnerské země veletrhu CeBIT 2016 či dialog ekonomiky a politiky CeBIT Global Conferences v hale č. 8. Dalšími doprovodnými akcemi budou SCALE11 představující ekosystém start-upů, DeveloperWorld jako platforma pro setkání vývojářů nebo Communication & Networks pro zajištění efektivní komunikace.

Na veletrh CeBIT 2016 se do německého Hannoveru můžete přijet podívat mezi 14. a 18. březnem 2016.

Zdroj: TZ CeBIT

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).