Hlavní navigace

CeBIT: Fujitsu Siemens představuje počítač s nulovou spotřebou

8. 3. 2009

Sdílet

Počítač s nulovou spotřebou elektrické energie

Společnost Fujitsu Siemens představila na německém veletrhu CeBIT svou novou ekologickou řadu stolních počítačů Esprimo. Oddělení výzkumu a vývoje Fujitsu Siemens přidalo do výbavy nových počítačů funkci Low Power Soft Off, která dokáže spotřebu počítače v pohotovostním režimu výrazně přiblížit k nule.

 

Systém funguje tak, že se díky integrovanému časovém spínači počítač po daném období nečinnosti automaticky přepne do stavu „nulové“ spotřeby. Uživatelé zároveň mohou nastavit přesný čas, kdy se má počítač z režimu nulové spotřeby probudit a zapnout či později opět vypnout. Díky tomu lze režim nulové spotřeby využívat i na počítačích, které potřebují pravidelné aktualizace v přesný čas.

 

Na nízkou spotřebu počítače má také vliv jeho vnitřní konstrukce. Vnitřnosti počítače totiž neobsahují olovo a další materiály uvolňující velké množství tepla, což zbytečně navyšuje spotřebu počítače. První „zelené“ počítače Esprimo E7935 a Esprimo P7935 by se na evropských trzích měly objevit do konce letošního roku.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).