Hlavní navigace

CeBIT 2011 - co nás čeká v Hannoveru?

26. 10. 2010

Sdílet

Veletrh CeBIT life chce vzhledem k trendu stále většího propojení světa digitálními sítěmi ukázat, jak náš život určují  a ovlivňují informační a telekomunikační  technologie (ICT). V centru pozornosti veletrhu budou čtyři tématické oblasti: Smart Home, Web & Media, CeBIT sounds! a CeBIT games.

Novinkou veletrhu je oblast „Smart Home“. Je věnována tématu digitalizace domácnosti v celé jeho šíři.  Přitom jde především o bezpečnost, energetickou účinnost, komfort a zábavu. Je určena významným účastníkům trhu –  od výrobců, dodavatelů a poskytovatelů služeb přes obchod a řemeslo až po spotřebitele.  

Oblast „Web & Media“ se věnuje proměně využívání médií a je zaměřena kromě jiného na trend moderních aplikací zkráceně apps. Na veletrhu budou mít vlastní „appzónu“, která   zahrnuje výstavní a konferenční část. Ve středu pozornosti budou účastníci trhu a vývojáři, kteří se věnují miniprogramům pro smarttelefony a tablet-PC.

„CeBIT sounds!“ chce spojit hudbu a průmysl informačních technologií. Po premiéře letos na jaře odstartuje 1. - 5. března 2011 inovační mezioborový hudební veletrh s širší koncepcí. Kromě početných špičkových hudebních zážitků čeká na návštěvníky napínavý program na pódiu zahrnující diskuse a přednášky věnované  „IT & Music“.

Na „CeBIT games“ budou prezentovány poslední novinky ze světa průmyslu počítačových her. Na Intel Extreme Masters proti sobě vystoupí nejlepší e-sportovci z Evropy, Asie a Ameriky. Vyvrcholením bude finále, které se uskuteční na veletrhu CeBIT v sobotu 5. března 2011.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).