Hlavní navigace

ČD se snaží zkrátit fronty u pokladen, v eShopu již nabízejí jízdenky i na osobní vlaky

7. 9. 2010

Sdílet

Kromě jízdních dokladů eTiket, SporoTiket, eLiška a jízdenek na všechny vlaky vyšší kvality, rychlíky a spěšné vlaky, mohou nově zákazníci v eShopu Českých drah od 1. září letošního roku zakoupit také jízdenky na regionální spoje.

A nejedná se o jediné zářijové rozšíření. V průběhu měsíce by mělo být přes eShop ČD možné zakoupit i síťové jízdenky SONE+, a to jak ve variantě pro vlaky osobní a spěšné, tak pro všechny, dále síťové jízdenky ČD Net, které si budou moci lidé zakoupit s jednodenní nebo týdenní platností za zákaznické i obyčejné jízdné. Výjimku nebude tvořit ani přepravné pro psy na jeden vlak či jeden den nebo zavazadlový doklad taktéž s platností jednoho dne.

Vnitrostátní jízdní doklady lze zakoupit nejdříve 60 dnů a nejpozději 30 minut před odjezdem vlaku z nástupní stanice, eTiket do zahraničí a SporoTiket pak nejpozději 3 dny před odjezdem. Takto zakoupené jízdenky jsou vystavovány na jméno, jsou nepřenosné a platí pouze s platným osobním průkazem, jehož číslo cestující uvedl. Co se ceny týče, ušetříte nákupem jízdného přes eShop ČD 3% z ceny klasicky zakoupené jízdenky u přepážky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).