Hlavní navigace

Canon uvádí kompakty PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS

Sdílet

Čestmír Žák 24. 12. 2010

Společnost Canon uvádí na trh nové kompaktní digitální fotoaparáty PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS. Canon PowerShot A3100 IS je vybaven snímacím senzorem s rozlišením 12,1 megapixelů, zatímco levnější PowerShot A3000 IS senzorem s rozlišením 10,0 megapixelů. Technické parametry dále dokresluje obrazový procesor DIGIC III, čtyřnásobný optický zoom a integrovaný optický stabilizátor obrazu. K dispozici je také LCD displej s úhlopříčkou 6,7 cm (2.7”).

Plně automatický režim Smart Auto  disponuje technologií detekce scény, která rozpoznává 18 různých scén a podle toho automaticky provádí nastavení parametrů snímání. Součástí Smart Auto je také technologie i-Contrast, která analyzuje každý snímek a podle toho automaticky upraví expozici, jas a zvýraznění detailů v tmavých oblastech, aniž by došlo ke zkreslení správně exponovaných oblastí. Režim Canon Easy usnadní použití fotoaparátu začátečníkům – vyřadí totiž z činnosti většinu tlačítek a skryje ikony na displeji.

Při fotografování za jasného denního světla rozpozná technologie Smart Flash Exposure např. nežádoucí stíny v lidské tváři, které vznikají, když světlo dopadá na obličej pod určitým úhlem. Následně se automaticky aktivuje blesk, čímž dojde k dosvícení méně osvětlených míst a odstranění stínů. Rovněž při fotografování v makro režimu je intenzita blesku podle výrobce automaticky regulována tak, aby byl snímek správně nasvícen a prokreslen i při fotografování z bezprostřední blízkosti.

Kromě statických snímků lze s fotoaparáty PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS natáčet také video v rozlišení VGA včetně zvuku. K oběma modelům je také dodávána sada programů včetně integrované funkce pro nahrávání videí na YouTube.

Oba nové modely jsou navíc jako první z řady PowerShot A napájeny lithiumiontovými akumulátory, které lze je dobíjet dle potřeby bez obav z paměťového efektu. Oba fotoaparáty podporují paměťové karty SDHC a SDXC (na než lze uložit až 2 TB dat). PowerShot A3100 IS bude v České republice dostupný od začátku února 2010 a PowerShot A3000 IS od konce ledna.

Našli jste v článku chybu?