Hlavní navigace

Canon představuje nový fotoaparát EOS 60Da

Sdílet

Jáchym Krasek 20. 4. 2012

Model EOS 60Da navazuje na úspěch fotoaparátů EOS 60D a EOS 20Da a umožňuje zachytit bohaté červené spektrum, které produkují emisní mlhoviny. Zároveň přináší modifikovaný low-pass filtr, takže je fotoaparát citlivější na hydrogen-alpha (Hα) vlnové délky světla.

EOS 60Da je vhodný pro zachycení hvězd na noční obloze a astronomických jevů, jako jsou difúzní mlhoviny, které lze jinak vyfotit jen velmi obtížně kvůli výrazné červené barvě způsobené ionizací vodíku. U standardní zrcadlovky omezuje infračervený filtr (IR) množství Hα světla dopadajícího na snímač fotoaparátu. Množství červených signálů je nižší a eliminují se nechtěné barevné artefakty ve výsledném snímku. Model 60Da je vybaven novým modifikovaným filtrem, který nabízí třikrát větší propustnost Hα světla než EOS 60D. V kombinaci s 18megapixelovým CMOS snímačem, procesorem DIGIC 4 a vysokým rozsahem ISO získá uživatel ostré, jasné snímky červeně zbarvených emisních mlhovin.

Canon EOS 60Da je vybaven 18megapixelovým CMOS snímačem formátu APS-C a poradí si až s ISO 12 800. Ve spolupráci s 14bitovým procesorem DIGIC 4 poskytuje snímač také slušný poměr signál/šum ve finálních výstupních datech

Canon u nového modelu slibuje také pohodlné držení a jednoduché ovládání. Jednotlivá tlačítka jsou rozložena tak, aby byla snadno dosažitelná a často používaná tlačítka jsou pro rychlý přístup pohromadě. Ovládací prvky lze snadno nastavit a přesunout, aby vyhovovaly každému uživateli. Speciální tlačítko Quick Control nabízí okamžitý a pohodlný přístup k nastavení fotoaparátu během fotografování.

Model EOS 60Da je také vybaven širokoúhlým výklopným LCD displejem s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0”) a podporou režimu Live View. Přístroj  je kompatibilní s dálkovým ovladačem s časovačem TC-80N3  - programovatelným dálkovým ovládáním spouště, které umožňuje upravit nastavení fotoaparátu bez narušení pozice fotoaparátu. EOS 60Da je také kompatibilní s řadou výměnných objektivů, s rozsahem od 8 mm do 800 mm.

Vlastnosti modelu Canon EOS 60Da

  • Zvýšená citlivost na IR světlo
  • 18megapixelový CMOS snímač formátu APS-C
  • Širokoúhlý výklopný LCD displej Clear View s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0”) a poměrem stran 3:2
  • ISO 100-6400 (s možností dalšího rozšíření až na ISO 12 800)
  • Časosběrné natáčení s EOS Utility nebo volitelný dálkový ovladač spouště TC-80N3
Našli jste v článku chybu?