Hlavní navigace

Canon představil novou kreativní zrcadlovku EOS 650D

Sdílet

Jan Bednařík 12. 6. 2012

EOS 650D je ideální pro fotografy začátečníky, kteří chtějí vytvářet krásné snímky a natáčet video ve Full HD. Kombinuje inteligentní automatické režimy s pokročilými funkcemi, je okamžitě připraven ke snadnému používání a má celou řadu manuálních režimů pro pokročilé využití.

EOS 650D je první EOS s dvojím systémem automatického ostření, což zajišťuje výjimečné detaily u fotografií a kontinuální automatické ostření při natáčení videí. Srdcem fotoaparátu jsou 18megapixelový snímač Hybrid CMOS a výkonný procesor DIGIC 5, takže fotoaparát dokáže zachytit ostré snímky v plném rozlišení rychlostí 5 snímků za vteřinu. Výklopný dotykový displej s variabilním úhlem natočení usnadňuje a zrychluje ovládání fotoaparátu a poskytuje okamžitý přístup k velkému množství nastavení a funkcí.

Fotografování za každých podmínek

Nově vyvinutý 18MPx Hybrid CMOS snímač formátu APS-C zaručuje jemné rozlišení a umožňuje pořizování fotografií s plnými barvami, detaily a v rozlišení vhodném i pro tisk plakátů. Při fotografování lze dosáhnout slušných výsledků i za špatného osvětlení bez blesku. Citlivost ISO 100-12 800 je vhodná pro přirozené snímky s minimálním šumem a rozšířené ISO 25 600 umožňuje pořizování snímků při extrémně špatných světelných podmínkách.

EOS 650D je první fotoaparát Canon EOS ze základní řady, který má procesor Canon DIGIC 5. Zaručuje to vyšší rychlost, odezvu a věrné podání barev. Procesor DIGIC 5 se 14bitovým zpracováním snímků nabízí jemné přechody mezi barevnými tóny, jako je například scéna s večerní oblohou. Zvýšený výkon fotoaparátu umožňuje zachytit rychlé akce jako fotbal nebo jiné sporty.

Nový duální systém automatického ostření umožňuje snadné pořizování ostrých snímků a videí. Systém automatického ostření (AF) využívá 9 bodů křížového typu a přináší ostré snímky i při fotografování sportu a zvířat. Nový hybridní AF systém má kontinuální automatické zaostřování při nahrávání videí a při fotografování v režimu Life View.

Dotykové ovládání a výklopný displej

EOS 650D disponuje dotykovým LCD displejem Clear View II s variabilním úhlem natočení a úhlopříčkou 7,7 cm (3,0”). Displej s kapacitní technologií je velmi citlivý a podporuje různá multi-dotyková gesta, jako jsou štípnutí či protáhnutí. Jednoduchý je i přístup k různým režimům prostřednictvím displeje.

Dotykové ovládání dodává jiný rozměr fotografování v režimu Live View. Je možné vybrat AF body, sledovat obličeje a objekty a jemně ladit nastavení obrazu prostřednictvím obrazovky Quick Control. Navigace je okamžitá a intuitivní a při přehrávání videa lze přiblížit jakýkoli detail pouhým dotykem prstů. Displej lze vyklopit a natočit do potřebného úhlu, takže je možné fotografovat prakticky za každé situace. Displej má rozlišení 1040 tisíc bodů, takže je každý detail jasnější.

Kontinuální AF

EOS 650D umožňuje jednoduché natáčení Full HD (1 920 x 1 080p) videí. Nové objektivy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM jsou také vhodné pro natáčení videa a díky krokovému motoru jsou videa plynulá a jasná.

Režim Videomomentka umožňuje vytvářet zábavná videa s profesionálním střihem. Snímky mohou být zaznamenávány v délce dvou, čtyř nebo osmi sekund a mohou být kombinovány nebo přeorganizovány přímo ve fotoaparátu před přehráváním. Integrovaný mini-HDMI port usnadňuje jejich sdílení na HDTV televizorech.

Nové režimy

Dva zcela nové režimy fotografování pomohou začátečníkům a umožňují fotit i za špatných světelných podmínek. HDR Backlight Control je řešením pro přesvětlené snímky, režim vysokého dynamického rozsahu pořizuje tři expozice scény (podexponované, správná expozice a přeexponované), které jsou ve fotoaparátu zkombinovány tak, aby bylo dosaženo bohatých detailů v oblastech stínů a vysokého jasu. Režim Noční scéna bez stativu usnadňuje zachycení krásných večerních scén bez stativu. V rámci režimu jsou s rychlou frekvencí vyfoceny čtyři snímky, které jsou pak sloučeny do jednoho ostrého a detailního snímku.

Různé režimy umožní každému prozkoumat hranice své kreativity. Basic+ jde za hranice základních automatických nastavení. Díky celé řadě předvoleb je možné dramaticky a okamžitě měnit náladu snímku. Kreativní filtry lze použít prostřednictvím dotykového displeje. Novinkou jsou efekty Art Bold a Water Painting, které rozšiřují kreativní možnosti. Pokud chcete jen zamířit a stisknout, tak je režim Scene Intelligent Auto ten pravý. Analyzuje scénu a automaticky vybere nejlepší nastavení pro skvělé snímky.

Příslušenství

EOS 650D je součástí systému Canon EOS, takže je zcela kompatibilní s komplexní nabídkou objektivů a příslušenství čítající mimo jiné více než 60 EF objektivů od širokoúhlých a makro až po extrémní teleobjektivy.

canon eos 650D

Hlavní charakteristiky

18megapixelový Hybrid CMOS snímač formátu APS-C

Full HD video s manuálním ovládáním a kontinuálním AF

Režim souvislého fotografování - 5 snímků za vteřinu

Výklopný dotykový LCD displej Clear View II

ISO 100-12 800 (s možností dalšího rozšíření až na ISO 25 600)

9bodový AF systém

Zabudovaný Speedlite Transmitter

 

Zdroj: TZ Canon

Našli jste v článku chybu?