Hlavní navigace

Jaká budoucnost nás čeká v oblasti zobrazování?

Sdílet

Čestmír Žák 15. 10. 2010

Inovace v oblasti zobrazování Canon představil na Canon EXPO 2010 v Paříži ve dnech 12. až 14. října. Mezi ty nejdůležitější patří například multifunkční kamera, která podporuje video i fotografické funkce. Přístroj zaznamenává obraz ve vysokém rozlišení 4K. Podle výrobce je vhodná ke každodenní práci i profesionálnímu využití. Jádrem přístroje je nově vyvinutý CMOS senzor, jenž umožňuje natáčení videa ve více než 60 snímcích za vteřinu.


Kombinovaná interaktivní realita – kombinace skutečného a virtuálního světa v reálném čase, vytváření vizuálního zážitku, v němž uživatelé „nevidí“ jen obrazy umístěné v prostoru, ale mohou je i kontrolovat a vytvářet. Základem konceptu Canon nazvaného „Mixed Reality“ je displej se zabudovanou kamerou a počítačem, který si uživatel nasadí na hlavu. Systém potom vytváří dojem světa, v němž se skutečná realita střetává s virtuálním.

 

 

Zobrazování ve zdravotnictví – řada nových zobrazovacích inovací od integrovaného digitálního radiografického systému k zobrazovacímu řešení pro oční péči, který umožňuje lékařům vizualizovat sítnici oka v 3D a rychleji a přesněji tak určit správnou diagnózu.

 

Našli jste v článku chybu?