Hlavní navigace

Canon IXUS 310 HS - stylový kompakt s dotykovým displejem

Sdílet

Pavel Kreuziger 7. 3. 2011

Canon IXUS 310 HS nabídne 12,1megapixelový snímač CMOS a obrazový procesor Canon DIGIC 4. Novinka je dále  vybavena 24mm objektivem Canon s 4,4násobným zoomem a světelností f/2,0. Zobrazení pořizovaných snímků zajišťuje 8,0cm displej PureColor II Touch LCD s rozlišením 460 000 bodů, u něhož výrobce zdůrazňuje dobrý zorný úhel. Dotykové rozhraní Canon umožňuje uspořádání ikon pro různá nastavení a funkce podle potřeb uživatele. Dotykový AF zaostří na oblast, které se na displeji dotknete prstem. Dotykové ovládání (Touch Actions a Tap Control) dále umožňuje ovládání fotoaparátu gesty - např. pro prohlížení obrázků nebo změnu nastavení.

Canon IXUS 310 HS

IXUS 310 HS umožňuje také záznam Full HD videa včetně stereofonního zvuku. Použít lze i optický zoom a režim Smart Auto, který v režimu videa optimalizuje nastavení podle parametrů scény. V režimu videa pracuje i dynamický optický stabilizátor obrazu. Canon o něm tvrdí, že  díky němu uživatelé pořídí klidný záznam bez otřesů, a to i při natáčení za chůze nebo z jedoucího vozidla.

„Pohled za scénu“ při fotografování nabízí nová funkce Movie Digest, která zaznamená až čtyři sekundy předcházející pořízení statického snímku na video a následně tyto klipy spojí do jediného souboru. Uživatelé také mohou natáčet přímo do formátu iFrame, který není při importu třeba překódovávat. Podpora HDMI-CEC umožňuje připojení fotoaparátu ke kompatibilnímu HDTV televizoru a přehrávat záznam s použitím dálkového ovládání.

Nový obrazový snímač CMOS podle výrobce umožňuje fotografování vysokou rychlostí. Například funkce Best Image Selection (Výběr nejlepšího snímku) pořídí v rychlém sledu pět snímků, z nichž následně na základě jejich vyhodnocení vybere automaticky ten nejlepší, který je uložen na paměťovou kartu. Fotoaparátem IXUS 310 HS lze při plném rozlišení fotografovat souvisle rychlostí až 3,4 snímků za sekundu nebo rychlostí až 8,2 snímků za sekundu při rozlišení sníženém na 3,0 Mpix v režimu High-speed Burst (Vysokorychlostní sekvence). V režimu Handheld Night Scene (Noční scéna bez stativu) je pořízeno několik snímků téže scény s různým nastavením, a následně jsou tyto snímky sloučeny do jednoho tak, aby bylo dosaženo optimálního výsledku.

Pro natáčení videa je zde režim Super Slow Motion Movie (Velmi zpomalený záběr videa), který vám umožní zpomalit např. rychlou sportovní akci. Natáčet můžete buď v kvalitě VGA rychlostí 120 sn/s nebo v rozlišení 320 x 240 rychlostí 240 sn/s. Při následném přehrávání standardní rychlostí 30 sn/s pak budete moci např. analyzovat golfový úder nebo dodat atmosféru záznamu sportovní události.

Pokročilejší uživatelé ocení manuální nastavení clony nebo závěry v režimech Av a Tv. Pro ty, kdo dávají přednost spíš snadnému „zamíření a cvaknutí“, je zde nejnovější verze režimu Smart Auto rozpoznávající 32 různých scén. Ti, kteří mají chuť experimentovat, mohou vyzkoušet šest kreativních režimů, kterými lze vytvářet různé efekty. K tradičním efektům Rybí oko, Velmi živé barvy a Plakát přibyl režim Fotoaparát na hraní/Levný fotoaparát (Toy Camera) dodávající fotografiím retro vzhled. V režimu černobílé fotografie můžete monochromatický snímek tónovat do sépiové hnědé, čistě černobílé apod.

Oblíbený efekt Miniatura lze nyní použít i při natáčení videa rychlostí 1,5, 3 nebo 6 snímků za sekundu. Vznikne tak dojem časosběrného snímku zmenšeného modelu. Také lze nastavit poměr stran původního snímku na 3 : 2, 4 : 3, 1 : 1 nebo 16 : 9 a dosáhnout tak požadovaného efektu.

Všestrannost fotoaparátu dále rozšiřuje funkce Smart Shutter (Inteligentní závěrka), která umožňuje, aby se i sám fotograf mohl stát součástí snímku. Díky technologii detekce obličeje lze expozici spustit mrknutím, úsměvem nebo prostě přidáním nové tváře do záběru.

IXUS 310 HS – hlavní vlastnosti a funkce:

Systém HS System (12,1 MP)
f/2,0, 24mm, 4,4x zoom. Optický IS
Tělo z nerezové oceli
8,0 cm (3,2") LCD displej PureColor II Touch
Video v kvalitě Full HD s optickým zoomem a dynamickým IS
Smart Auto (32 scén)
Vysokorychlostní sekvence (High-speed Burst) a Velmi zpomalený záběr videa (Super Slow Motion Movie)
Movie Digest
Videoformát iFrame
Kreativní režimy a manuální ovládání

Foto: Fotolia, Mike Kiev

Našli jste v článku chybu?