Hlavní navigace

Canon IXUS 115 HS - stylový společník pro Full HD

Sdílet

Martin Rippl 26. 2. 2011

Společnost Canon uvádí na trhu nový IXUS 115 HS – stylový a tenký fotoaparát, který je je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních. Režim Canon Smart Auto dokáže automaticky rozpoznat 32 různých scén a podle toho provést optimální nastavení. Chcete-li mít jistotu, že i při rychlé akci zachytíte správný okamžik, použijte režim Vysokorychlostní sekvence (High-speed Burst Mode), který pořídí sérii snímků v rychlém sledu. Nebo můžete pořídit  snímky i v noci bez použití blesku a stativu, a to v režimu Handheld Night Scene (Noční scéna bez stativu), kdy je několik rychle za sebou pořízených snímků sloučeno v jeden tak, aby bylo dosaženo expozice bez šumu a rozmazání.

Kromě statických snímků můžete natáčet i video v kvalitě Full HD 1080p. Stačí k tomu stisknout vyhrazené tlačítko a sledovat akci. Kromě toho můžete videosnímek obohatit použitím funkce Super Slow Motion Movie (Velmi zpomalený záběr videa), kterým můžete skutečný pohyb zpomalit až osmkrát. Zachyťte atmosféru před pořízením každé fotografie v režimu Movie Digest, který pořídí čtyřsekundový záznam předcházející plnému stisknutí spouště. Následně jsou jednotlivé klipy sloučeny do jednoho dokumentu.

Fotografický režim Toy Camera (Fotoaparát na hraní/Levný fotoaparát) dá vzniknout snímkům připomínajícím staré fotografie, efekt Poster (Plakátový efekt) se zase vyznačuje jasnými barvami a ostrými kontrasty. Fotografování sebe sama umožňuje použití Inteligentní závěrky (Smart Shutter), kdy můžete spustit expozici mrknutím, úsměvem, nebo jen tím, že vstoupíte do záběru. Vybavíte-li se volitelným vodotěsným pouzdrem, můžete fotografovat i pod vodou, a to podle typu pouzdra do hloubky 3 nebo až 40 metrů.

IXUS 115 HS – hlavní vlastnosti a funkce:

12,1megapixelový snímač CMOS
Ultraširokoúhlý 28mm objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu
Tenké kovové tělo s velkým 7,6cm LCD displejem PureColor II G se zvýšenou odolností a jasem
Videa v kvalitě Full HD (1080 p) s dynamickým Dynamic IS a podporou HDMI
Režim Smart Auto s detekcí 32 scén
Vysokorychlostní sekvence (High-speed Burst) a Velmi zpomalený záběr videa (Super Slow Motion Movie)
Funkce Movie Digest
Efekty Miniatura, Fotoaparát na hraní a Inteligentní závěrka se samospouští po rozpoznání úsměvu a po mrknutí
Handheld Night Scene (Noční scéna bez stativu) a Best Image Selection (Výběr nejlepšího snímku)
Volitelná vodotěsná pouzdra

Našli jste v článku chybu?