Hlavní navigace

Canon EOS 600D - kompaktní zrcadlo

Sdílet

Čestmír Žák 28. 2. 2011

Canon EOS 600D se jakožto nejvyšší model Canon řady EOS fotoaparátů vstupní úrovně, který podle výrobce svými schopnostmi převyšuje i stávající produkt EOS 550D a EOS 1100D, hodí pro ctižádostivé fotografy, kteří kladou vysoké požadavky na kvalitu obrazu a současně snadnost použití.

Součástí uživatelského rozhraní je průvodce funkcemi, který uživatele naučí používat fotoaparát „za pochodu“ a pomůže mu zdokonalit jeho fotografické umění. Fotoaparát EOS 600D nabídne rozlišení 18megapixelového snímače CMOS o velikosti APS-C. Zpracování obrazu zajišťuje 14bitový procesor DIGIC 4, citlivost lze nastavit od 100 do 6400 ISO.

Canon uvádí také vysokou rychlost snímání – 3,7 snímků za sekundu (fps), a 9bodový systém automatického zaostřování, který dokáže objekty sledovat pomocí jednotlivých AF bodů v kompozici. O správnou expozici i za zhoršených světelných podmínek se stará iFCL měřicí systém, původně vyvinutý pro poloprofesionální model EOS 7D, jehož základem je 63zónový dvouvrstvý měřicí senzor.

Scene Intelligent Auto za vás analyzuje scénu a automaticky vybere vhodné nastavení. O lepší dojem ze snímku se postará další nová automatická funkce – Auto Picture Style (automatický styl obrazu), která potřebné úpravy provede v době, kdy se vy koncentrujete na přesné zachycení scény.

Výklopná LCD obrazovka Clear View se vyznačuje úhlopříčkou 7,7 cm, poměrem stran 3 : 2 a rozlišením 1,04 milion bodů. Díky bočnímu umístění pantu uživateli dovoluje fotografovat z mnoha nezvyklých úhlů a ze stativu. Obrazovka je navíc ošetřena fluoridovou povrchovou vrstvou, na níž podle výrobce nezůstávají otisky ani šmouhy, a třemi antireflexními vrstvami.

Novinka umožňuje také snímání Full HD videa (1050p). S novou funkcí digitálního zoomu videa dosáhnete i na vzdálenější cíle – ořízne centrální část snímače 3 až 10x bez ztráty Full HD kvality. Režim videomomentka snímá záběry dlouhé dvě, čtyři nebo osm sekund. Výstupem jsou krátké a snadno editovatelné videoklipy o stejné stopáži, jakou mají televizní záběry. Při nahrávání se klipy ukládají do alba videomomentek a spojují do jednoho filmu. Výsledný snímek lze dokreslit přidáním hudby výběrem z audio souborů nahraných do fotoaparátu a přehrát na LCD displeji fotoaparátu nebo přes vestavěné mini HDMI rozhraní na HD televizoru.

Nový objektiv EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS II

Spolu s fotoaparátem EOS 600D je na trh uváděn objektiv EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS II – nový základní objektiv určený primárně pro začátečníky. Optický stabilizátor obrazu Canon údajně umožňuje až 4násobné prodloužení expozičního času při současném zachování ostrosti obrazu. Nový objektiv EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS II nahradí v portfoliu společnosti Canon současný model EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS.

Hlavní charakteristiky fotoaparátu EOS 600D:

Snímač CMOS s rozlišením 18 megapixelů
Režim Scene Intelligent Auto
Videozáznam EOS Full HD
Průvodce funkcemi na displeji
Sekvenční snímání rychlostí 3,7 snímků/s
9bodový širokoplošný AF
Výklopný displej s rozlišením 1040 tis. bodů a úhlopříčkou 7,7 cm
Režim Basic+ a kreativní filtry  
Integrované bezdrátové ovládání blesku

Našli jste v článku chybu?