Hlavní navigace

Canon EOS 600D a EOS 1100D - zrcadlovky pro začátečníky

Sdílet

Pavel Kreuziger 22. 2. 2011

Fotoaparát EOS 600D, který je nejvyšším modelem řady digitálních zrcadlovek Canon vstupní úrovně, se vyznačuje  18megapixelovým snímačem CMOS velikosti APS-C, zpracováním obrazu procesorem DIGIC 4 a snímáním Full HD videa. Díky výklopnému LCD displeji Clear View s úhlopříčkou 7,7 cm lze scénu vyfotografovat z jakéhokoli úhlu. Navíc je zde k dispozici 9bodový systém automatického ostření.

Canon EOS 600D

Model navíc disponuje novou funkcí nápovědy – Průvodce po funkcích, která uživatele provede po režimech a hlavních nastaveních fotoaparátu. Nový režim Scene Intelligent Auto (Automatický inteligentní režim scény) zjednodušuje fotografování na prosté „namiř a foť“. Sám každou scénu analyzuje a provede potřebná nastavení.

Model EOS 1100D je EOS produktem pro začátečníky.Díky 12,2megapixelovému snímači CMOS o velikosti APS-C mohou majitelé fotoaparátu EOS 1100D snímat fotografie až do velikosti A3 či obrázky ořezávat, a vytvářet tak zajímavější kompozice. Model je navíc vybaven iFCL systémem měření (byl vyvinut pro fotoaparát EOS 7D). Uživatelé, kteří touží pořizovat kromě momentek i filmové záznamy, u produktu EOS 1100D ocení možnost natáčení videa v HD kvalitě (720p). Režimy Basic+ a Creative Auto uživatelům fotoaparátu popíší jednotlivá nastavení a jejich efekt na fotografii.

Canon EOS 1100D

Nové modely doplňuje objektiv EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS II, který v portfoliu objektivů značky Canon nahrazuje typ EF-S 18–55mm f/3.5–5.6 IS. Tento nový objektiv uspokojí ctižádostivé fotografy svou spolehlivostí a všestranností. Vyznačuje se 4krokovým IS, s nímž naprosto čistě zachytí jakoukoli scénu od panoramatické krajiny po portrét.

Teleobjektivy řady L

Objektivy EF 500mm f/4L IS II USM a EF 600mm f/4L IS II USM byly poprvé představeny v září roku 2010 na veletrhu Photokina. Tyto objektivy se podle výrobce mohou pyšnit kvalitní optikou s vyspělou povrchovou úpravou, která zamezuje tvorbě odlesků a světelných závojů. Oproti svým předchůdcům jsou tyto modely navíc lehčí. Jejich tělo je zhotoveno z odolné slitiny hořčíku. Automatické zaostřování (AF) pohání motorek USM a zkušení uživatelé mohou scénu doladit plně ručním ostřením.

Oba objektivy nabízejí konstantní světelnost f/4, která zaručuje kvalitu snímku i při špatném osvětlení či fotografování rychle se pohybujících objektů. Nový algoritmus zdokonaluje výkon objektivu při pořizování panoramatických snímků a nový IS režim 3 usnadňuje sledování nahodile se pohybujících objektů tím, že jednotku IS aktivuje jen při expozici.

Kreativní možnosti osvětlení

S novými blesky Speedlite 320EX a Speedlite 270EX II mohou zkušení fotografové i začátečníci experimentovat s osvětlováním scén. Oba blesky Speedlite se směrným čísel 32 (model 320 EX) a 27 (model 270EX) jsou kompatibilní se systémem měření expozice blesku dle vzdálenosti E-TTL II a lze je použít buď na fotoaparátu, nebo jako podřízenou jednotku s bezdrátovým ovládáním. Zábleskové jednotky dokáží na dálku ovládat spoušť kompatibilních digitálních zrcadlovek EOS. Uživatel tak může snímek pořídit ihned po nastavení pozice blesku. Model Speedlite 320EX nabízí i konstantní režim Video Light s nímž můžete natáčet třeba celou noc.

Foto: Fotolia, SSilver

Našli jste v článku chybu?