Hlavní navigace

Bývalý CEO Mozilly Gary Kovacs přebírá otěže od dosavadního šéfa AVG

Sdílet

Jan Bednařík 31. 7. 2013

Společnost AVG, jež byla před 22 roky založena v České republice a je širokou veřejností známa především pro svá desktopová bezpečnostní řešení, jmenovala nového CEO, Garyho Kovacse. Antivirové společnosti se v posledních letech poměrně dobře daří, celosvětově jejích služeb využívá na 150 milionů zákazníků, většina z nich však dává přednost softwaru určenému pro desktopy. Dle svých slov by chtěl nový CEO společnost prosadit také na poli bezpečnostní aplikací pro mobilní zařízení.

„Vítáme Garyho v AVG a věříme, že bude díky svým mnohaletým zkušenostem v oblasti výkonného managementu pro společnost přínosem,“ uvádí společnost ve své tiskové zprávě a Gary Kovacs dodává: „Na světě je více než 2,5 miliard uživatelů připojených k internetu a očekáváme, že se toto číslo v následujících pěti letech zdvojnásobí. S přibývajícím počtem zařízení s přístupem k internetu bude vzrůstat potřeba je zabezpečit.“

Nový CEO společnosti AVG má za sebou poměrně pestrou historii. Byl součástí výkonného managementu společnosti Sybase, Macromedia nebo Zi Corporation. V roce 2010 se stal CEO společnosti Mozilla, kde setrval až do současnosti.

 

Zdroj: Mediacenter.avg.comAllthingsd.com

Našli jste v článku chybu?