Hlavní navigace

Byl rok 2009 rokem iPhonu?

31. 12. 2009

Sdílet

Byl rok 2009 rokem iPhonu?

 

Během roku 2008 přístroje iPhone dospěly do podoby, kdy začaly být atraktivní pro široké spektrum uživatelů. V roce 2009 pak dokázal Apple tohoto trendu využít a rozšířit vliv těchto svých přístrojů do co nejvíce zemí i oblastí využití. Přibližme si nejvýznamnější milníky z tohoto pohledu.

iPhone 3.0

Pokud se software ve verzi iPhone 2.0 nesl v duchu snahy udělat stejnojmenné smartphony uživatelsky co nejpřívětivější a otevřít tuto platformu nezávislým vývojářům, verze 3.0 se snažila možnosti mobilních aplikací dále rozšířít a přinést uživatelům co nejbohatší zážitky při práci s nimi. Apple s novými vlastnostmi v iPhonu 3.0 nedělal žádné tajnosti a tato aktualizace softwaru pro iPhone je svým významem srovnatelná s uvedením OS Snow Leopard pro počítače Applu. Důležitá je i skutečnost, že tuto verzi softwaru lze používat na všech modelech iPhonu a uživatelé starších modelů tak nejsou odsouzeni k nemožnosti využívat nové aplikace. To se nedá říci o Androidu, který se začíná intenzivně fragmentovat na verze, jež jsou majitelům určitých smartphonů dostupné.

iPhone 3GS

I když pro některé bylo možná překvapením, že teprve rok starý model iPhone 3G nahrazuje Apple variantou 3GS, přinesl tento model další krok kupředu co se týká výkonu, velikosti paměti i vybavení, mezi než patří např. 3megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a nahráváním videa, zabudovaný kompas či hlasové ovládání. Apple tak zapracoval na dalším zlepšení již stávající technologie, aby ji učinil pro uživatele ještě více atraktivní.


Pokračování článku s podrobnějšími informacemi hledejte na sesterském webu Computerworld:

http://computerworld.cz/hardware/rok-2009-byl-udajne-rokem-iphonu-5407

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).