Hlavní navigace

BusinessWorld: Microsoft koupil Skype za téměř 150 miliard korun

Sdílet

Čestmír Žák 12. 5. 2011

Informaci o prodeji Skype do rukou Microsoftu již oficiálně potvrdili vedoucí představitelé obou společností, Steve Ballmer i Tony Bates. Výsledkem jednání je dohoda, že se Bates stane prezidentem divize Microsoft Skype, přičemž bude reportovat přímo Steve Ballmerovi. Microsoft má podle dostupných informací v plánu implementovat funkce Skypu nejen do operačního systému Windows Phone, na němž Microsoft úzce spolupracuje se společností Microsoft, ale také do svých herních zařízení Xbox a Kinect. Zároveň se hovoří také o tom, že se Microsoft bude snažit dosáhnout synergického spojení Skypu také se svými produkty Lync, Outlook a Xbox Live.

O Skype se v předchozích dnech ucházeli také další zájemci: Facebook, Cisco a Google. Nabídka Microsoftu z nich ovšem byla výrazně nejlukrativnější. I přes fakt, že je Skype je globálně známou internetovou značkou, vykazovala společnost spíše ztráty - například v loňském roce to bylo kolem 7 milionů dolarů.

 

Jak akvizici komentoval Leif-Olof Wallin, analytik společnosti Gartner, se dočtete sesterském magazínu CIO BusinessWorld.

Našli jste v článku chybu?