Hlavní navigace

Budoucnost iOS a Mac OS bude představena na WWDC 2011

Sdílet

Jiří Paleček 30. 3. 2011

Apolečnost Apple oficiálně potvrdila, že i v tomto roce bude pořádat svou Worldwide Developers Conference (WWDC), a to od 6. do 10. června v San Franciscu. Na letošní konferenci se společnost bude podle svých slov zabývat "budoucností iOS a Mac OS." Lístky si můžete koupit na stránkách WWDC (nejde o levnou záležitost, jeden lístek stojí v přepočtu 27 000,- Kč). WWDC je konferencí určenou primárně pro vývojáře a Apple na ní demonstruje software a technologie, které by jiné společnosti mohly zabudovat do svých platforem. Na letošní WWDC budou představeny nové druhy aplikací, které vývojáři mohou vytvářet za použití nástrojů Applu. Navíc se vývojáři mohou těšit na technicky zaměřené prezentace od zaměstnanců Apple.

Vývojáři se na WWDC dozví například to, jak zlepšit funkčnost, výkonnost a design svých aplikací pro iOS nebo Mac OS X Lion. Celkově se tento rok na konferenci odehraje přes 100 technicky zaměřených přednášek na celou řadu témat týkajících se iOS a Mac OS, kterých se bude účastnit více než 1000 inženýrů Applu.

"Pokud jste vývojářem pro iOS nebo Mac OS X, tato událost by ve vašem diáři rozhodně neměla chybět," uvedl v prohlášení Philip Schiller z Apple.

Foto: Fotolia, itestro

Našli jste v článku chybu?