Hlavní navigace

Bratři Winklevossovi opět žalují Facebook. 65 milionů dolarů jim nestačí

Sdílet

Již od roku 2004 trvá soudní spor mezi CEO Facebooku Markem Zuckerbergem a jeho bývalými partnery Cameronem a Tylerem Winklevossovými. Všichni tři zmínění v minulosti současně studovali na prestižní americké univerzitě Harvard. V prosinci roku 2002 bratři Winklevossovi společně s jejich partnerem Divyou Narandrou založili sociální síť HarvardConnection (později přejmenovanou na  ConnectU). O rok později si najali Marka Zuckerberga s tím, že napíše část zdrojového kódu. Jen několik týdnů na to Mark Zuckerberg spustil svoji vlastní sociální síť thefacebook.com.

Právě z této podezřelé události vyplývá původní obsah soudního sporu, kde bratři Winklevossovi nařkli Marka Zuckerberga z porušení jejich původní ústní dohody a krádeže jejich morálního vlastnictví, včetně samotného zdrojového kódu. Spor byl roku 2008 ukončen dohodou o vyrovnání ve výši 65 milionů amerických dolarů.

Bratři Winklevossovy nicméně otevírají spor nový, neboť jim Mark Zuckerberg údajně lhal o hodnotě celé firmy, čímž bratři argumentují nedostatečnou výši částky, na níž se v roce 2008 původně dohodli.

Našli jste v článku chybu?