Hlavní navigace

Bitva mezi velikány AMD a NVIDIA na poli dual-GPU karet klepe na dveře

Sdílet

Martin Rippl 28. 1. 2011

Potom, co se obě společnosti rozhodly odložit uvedení jednoho ze svých nejočekávanějších produktů, to nakonec vypadá, že nové dual-GPU grafické karty od NVIDIE i AMD zaplní police obchodů ve stejném časovém období, a to příští měsíc.

Grafická karta GeForce GTX 590 bude podle všeho postavena na dvou 40nm jádrech označených GF110, jejichž TDP by měl dosahovat ještě menších hodnot než v případě předchozích GF100 Fermi jader. Nabídnout by měla celkem 1024 CUDA jader, paměťové rozhraní 2 x 384-bit a 3 GB paměti typu GDDR5.

Dle věrohodných zdrojů serveru NordicHardware bylo již datum jejího uvedení stanoveno na měsíc únor, přesný den však zatím znám není. Redaktoři předpokládají, že tak bude společnost chtít učinit podobně jako v případě grafické karty GTX 580, která je v současnosti považována za jednu z nejrychlejších grafických karet s jedním jádrem na trhu, tedy co nejdříve, aby překvapila konkurenční AMD i média.

Právě AMD se v druhé polovině února chystá na trh uvést svou duální kartu AMD Radeon HD 6990 s krycím jménem Antilles, jež by měla přímo konkurovat GTX 590. Disponovat bude 3072 Stream procesory a 4 GB paměti typu VRAM.


Zdroj: NordicHardware, Softpedia

Našli jste v článku chybu?