Hlavní navigace

BitTorrent začíná certifikovat zařízení, vydá nového klienta

Sdílet

Jiří Paleček 14. 1. 2011

BitTorrent spolu s Information and Communications Research Laboratories v Tchajwanu již delší dobu pracuje na nových standardech po spotřebitelskou elektroniku. Myšlenka je taková, že výrobci čipů, designů, zařízení a dalšího budou moci na své produkty umisťovat nálepku "Certifikováno BitTorrentem." Ta bude značit, že je zařízení (ať už Blu-ray přehrávač, digitální televizor nebo mobilní telefon) schopno přehrát torrentový obsah. Zařízení s nálepkou "Certifikováno pro BitTorrent" zaručí kompatibilitu mezi zařízeními, obsahem a softwarem.

"Zákazníci se nechtějí zabývat kompatibilitou různých kodeků, formátů souborů a dalšími technickými záležitostmi. Přehrávání obsahu by mělo fungovat bez závislosti na druhu obsahu a zdroji," uvedl v prohlášení Shahi Ghanem z BitTorrentu s tím, že "díky spolupráci s jedním z nejrespektovanějších vývojových institutů na světě vznikne nový ekosystém zařízení a obsahu, který zkrátka a jednoduše bude fungovat."

BitTorrent již v tomto čtvrtletí nahradí svého klienta zcela novým řešením, které bude součástí certifikovaného ekosystému BitTorrentu. Nový klient bude umožňovat vyhledávání, stahování a přehrávání obsahu.

Našli jste v článku chybu?