Hlavní navigace

BitDefender: 20% odkazů na Facebooku vede na škodlivé kódy

Sdílet

Jiří Paleček 24. 11. 2010

Bezpečnostní společnost BitDefender přibližně před měsícem představila aplikaci pro Facebook s názvem Safego, která skenuje odkazy odeslané na uživatelův profil. Safego také automaticky zkontroluje nastavení soukromí na vašem Facebooku a zobrazuje, které osobní informace jsou komu přístupné. Nyní BitDefender přišel se zprávou, že jeden z pěti odkazů odeslaných na Facebooku je škodlivý, tj. vede na nebezpečnou stránku nebo přímo ke stažení červa.

"Od svého vydání před měsícem BitDefender Safego prozkoumal 17 milionů odkazů na Facebooku a v 20% z nich detekoval nebezpečí," uvedl BitDefender na zdi na oficiální stránce aplikace na Facebooku.

V současné době Safego používá asi 15 000 uživatelů Facebooku, přičemž  na celé této sociální síti je 500 milionů uživatelů. Není tedy jasné, do jaké míry jsou data z aplikace Safego přesná.

"Uživatelé většinou otevírají odkazy, které slibují některé z funkcí, jež jsou na Facebooku zakázány. Tyto odkazy však v mnoha případech vedou na škodlivé kódy," oznámil BitDefender a jako příklad takového podvodu uvedl nabídku bezplatných bonusových věcí do sociální hry FarmVille.

Našli jste v článku chybu?