Hlavní navigace

Bezplatný nástroj Norton Safe Web pro Facebook se těší velkému zájmu

Sdílet

Martin Rippl 23. 7. 2011

Norton Safe Web pro Facebook chrání uživatele na Facebooku, skenuje jejich příspěvky na Zdi a identifikuje rizikové odkazy, které mohou vést na phishingové stránky, rizikové weby nebo ke stažení nebezpečných souborů.

“Sociální sítě vyvolávají pocit důvěry, a uživatelé proto nepřetržitě sdílí vše se svými přáteli, rodinou a spolupracovníky,” říká Marian Merritt, obhájce bezpečného užívání Internetu, tým Norton společnosti Symantec. “Počítačoví zločinci rychle rozpoznali tento aspekt a přichází se stále novými způsoby, jak umístit podvodné a škodlivé odkazy do zpráv na Facebooku, takže přátele je považují důvěryhodné. Naše bezplatná aplikace poskytuje snadnou ochranu, aby se jeden špatný klik nestal pozvánkou pro počítačové zločince.”

Jen v uplynulém roce Norton zaznamenal výrazný nárůst hrozeb spojených se sociálními sítěmi a Norton Safe Web pro Facebook detekoval více než 250 000 škodlivých odkazů. “Norton Safe Web pro Facebook aktuálně skenuje denně v průměru 3,5 milionů odkazů – kolem 100 milionů každý měsíc a máme kolem 8000 nových uživatelů každý den,” říká Jens Meggers, Senior Vice President Engineering, tým Norton společnosti Symantec.

Pro více informací, jak zůstat v bezpečí i online a nejnovějších hrozbách, navštivte Facebookovou stránku Norton CZ.

Našli jste v článku chybu?