Hlavní navigace

Bezplatné čtení elektronických verzí MF Dnes a Lidových novin je u konce

10. 4. 2011

Sdílet

První vlaštovka vyletěla v dubnu z vydavatelství Economia, které se rozhodlo zpoplatnit elektronickou verzi Hospodářských novin. Nyní se ke stejnému kroku uchýlilo i vydavatelství Mafra, a to rovnou dvojnásobnou silou. Od pondělí 11. dubna dochází ke zpoplatnění elektronických verzí tištěných deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Příslušné zpravodajské portály, tedy iDnes.cz a Lidovky.cz, budou nadále přinášet každodenní zpravodajství beze změny.

Stejně jako ty tištěné si mohou čtenáři předplatit oba deníky i v elektronické podobě, která nabízí stejně muziky za méně peněz. Aktuální vydání s 24hodinovým přístupem zakoupíte již za 10 Kč, tedy levněji než na klasickém novinovém stánku. Pokud se rozhodnete pro dlouhodobější předplatné, máte na výběr z několika cenových programů, jejichž délka sahá od jednoho měsíce (250 Kč) až po jeden rok (2 500 Kč). Přístupné vám budou i archivy starších čísel.

„Noviny i web jsou samozřejmě i nosiči reklamy, ale příjmy z ní zdaleka nepokryjí všechny náklady. Právě proto se naprostá většina novin v Česku i ve světě stále nedává, ale prodává - a právě proto se za deník MF DNES na webu musí platit,“ odůvodňuje novou cenovou politiku na redakčním blogu iDnes.cz Michal Musil, zástupce šéfredaktora MF DNES.

Spolu se zpoplatněním přichází i změna v prohlížení elektronických verzí. Nově si totiž budete moci kouzlo klasických novinových plátků vychutnat i na vašem monitoru a otáčet list po listu tak, jako kdybyste jej drželi v papírové podobě.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).