Hlavní navigace

Bezdrátový router D-Link DIR-815 míří do multimediálních domácností

Sdílet

Čestmír Žák 17. 12. 2010

Společnost D-Link rozšiřuje řadu svých bezdrátových routerů o nový model DIR-815 Wireless N Home Router, který se podle výrobce hodí pro domácí streamování videa i pro připojení ostatních zařízení využívajících starších norem. Základem routeru je technologie Quadband, která podporuje bezdrátová pásma 2,4 GHz a 5 GHz. To umožňuje kontrolovat emaily a prohledávat internet za použití pásma 2,4 GHz a souběžně streamovat filmy a jiná média v pásmu 5 GHz. DIR-815 je navržen pro uživatele, kteří si chtějí zajistit bezdrátový přenos videa po celém domě a zároveň vyžadují zpětnou kompatibilitu se stávajícími přístroji s normou 802.11g a 802.11a. Technologie Smart QoS analyzuje kabelový i bezdrátový provoz a odděluje je do samostatných toků. Různé aplikace jako přenos hlasu, videa nebo dat jsou automaticky rozpoznány a daná přenosová sekvence získá odpovídající prioritu.  

D-Link DIR-815 Wireless N se pochlubí  podporou IPv6, a tak je připraven na nadcházející změnu používaných protokolů na internetu. Podpora zahrnuje kromě samotného protokolu i zajištění kompatibility se zařízeními ostatních výrobců. Navíc díky dvouvrstvé architektuře je schopen směrovat provoz do sítí IPv4 i IPv6 současně a zajišťuje tak zpětnou i budoucí kompatibilitu. Novinka podporuje také „WLAN kalendář”, který vypíná bezdrátovou síť v době, kdy není potřeba, například v noci nebo v pracovní době. Také spotřeba energie byla podle výrobce snížena díky napájecímu zdroji s certifikací Energy Star.

Základní vlastnosti routeru DIR-815 Wireless N:

•    4x LAN Fast Ethernet porty pro pevné připojení
•    1x WAN Fast Ethernet port pro připojení do pevné sítě nebo k ADSL modemu
•    Standard 802.11n
•    Dvě simultánní bezdrátové sítě
•    Řízení provozu Smart QoS (Quality of Service) garantující šířku pásma pro aplikace citlivé na dobu odezvy
•    WLAN kalendář vypíná bezdrátový provoz v době, kdy není potřeba
•    Připraven na IPv6: podporuje budoucí internet
•    D-Link Green: navržen s nízkou spotřebou

Cena a dostupnost

Router D-Link DIR-815 je dostupný prostřednictvím rozsáhlé sítě maloobchodních a internetových prodejců za doporučenou koncovou cenu 1 990 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?