Hlavní navigace

Betaverze Windows Server „8“ je k dispozici pro testování

Sdílet

Redakce 3. 3. 2012

Společnost Microsoft uvolnila veřejnou betaverzi operačního systému Windows Server „8“. Osmá generace serverového systému podle tiskového vyjádření softwarového giganta přináší optimalizaci pro prostředí privátního i hybridního cloudu. Windows Server „8“ Beta je určen IT specialistům a softwarovým vývojářům k vyzkoušení a případně poskytnutí zpětné vazby.

Při vývoji Windows Server „8“ čerpá společnost Microsoft ze zkušeností z provozování služeb Windows Azure – rozsáhlé cloudové infrastruktury využívající pro svůj provoz standardní hardware. Mezi hlavní přednosti nového systému patří zejména vylepšená virtualizační platforma Hyper-V, která například podporuje virtualizaci sítí, a díky tomu umožňuje  sdílení síťové infrastruktury různými odděleními nebo různými zákazníky. Inovací se dočkaly i služby pro zajištění dostupnosti záchrany dat, které nyní rozšiřují možnosti využití i ve spojení s cenově efektivnějším hardwarem. V neposlední řadě se  změn dočkal nástroj Server Manager, Windows PowerShell a spolu s technologiemi jako je Intellisense zjednodušují  správu serverů a procesů.

I nadále systém Windows Server „8“ poskytuje platformu pro vývoj a provoz serverových aplikací - například s .NET Framework 4.5 mohou vývojáři využít nový asynchronní jazyk a podporu knihoven pro škálovatelné aplikace nebo weby. Webový server IIS 8 nabídne vylepšené bezpečnostní možnosti a sand-boxing mezi aplikacemi, nativní podporu síťových soketů a provozování výrazně většího počtu stránek na jednom serveru.

Více informací o Windows Server „8“ naleznete na stránkách Microsoft Server and Cloud Platform, z těchto stránek je také operační systém Windows Server „8“ Beta veřejně k dispozici pro stažení.

Našli jste v článku chybu?