Hlavní navigace

Betaverze nového kancelářského balíku MS Office již v létě

Sdílet

Jared Newman 2. 2. 2012

 

Několik vybraných zákazníků dostalo příležitost vyzkoušet si již nyní práci s nadcházející verzí kancelářského balíku Microsoft Office, který je prozatím pracovně označen jako Office 15. Vývoj programu se současně nachází v takzvané fázi Technical Preview, během níž zmínění zákazníci software otestují a podají Microsoftu cennou odezvu. Betaverze Office 15 bude dle informací zveřejněných na oficiálním blogu společnosti vypuštěna ke konci letošního léta.

Sám Microsoft zatím nezveřejnil žádné podrobnější informace, jež by napověděly, co od nové verze čekat, avšak viceprezident vývoje Office PJ Hough sdělil, že pro jeho divizi představuje Office 15 zatím nejambicióznější projekt. „Při vývoji Office 15 budeme vůbec poprvé simultánně modernizovat cloudové služby, servery a mobilní i desktopové verze nástrojů Office, Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project a Visio“, dodává PJ Hough. „Office 15 zkrátka uživatelům pomůže pracovat i komunikovat efektivněji a rychleji“.

Očekává se, že bude nový Office 15 taktéž doplněn o grafická a funkční vylepšení ve stylu Metro. Tuto informaci však Microsoft nekomentoval. Současně rovněž není známo, zda bude Office 15 podporován operačním systémem Windows 8 bežícím na zařízeních s procesorem ARM.

Přestože by tablety měly podporovat nový kancelářský balík, podle deníku Business Insider není jisté, zda bude práce na vývoji Office 15 dokončena dříve, než dojde k vypuštění tabletů s Windows 8. Výrobci elektroniky totiž chtějí své tablety vybavené Windows 8 uvolnit na trh již v druhé polovině letošního roku a vzhledem k časování vydání Technival Preview u předchozích verzí MS Office vše nasvědčuje tomu, že budou tablety prozatím vybaveny jiným nástrojem pro práci s dokumenty.
Našli jste v článku chybu?