Hlavní navigace

BenQ uvádí na trh svůj debut v oblasti 27” LCD monitorů

Sdílet

Čestmír Žák 1. 2. 2010

BenQ uvádí na trh svůj debut v oblasti 27” LCD monitorů


Společnost BenQ oficiálně vstupuje do segmentu 27” LCD monitorů se svým novým Full HD 1080p modelem označeným jako M2700HD. Displej se zobrazovacím poměrem 16:9 svými parametry podle výrobce převyšuje televize dostupné v podobné cenové hladině, neboť má nabídnout lepší podání obrazu i zvuku. Z technických parametrů stojí za vyzdvižení dynamický kontrast 50 000:1, jas 400cd/m2 a patentovaná technologie Senseye Human Vision. O zvuk se starají integrované reproduktory o celkovém výkonu 10W a podpora technologie EmbracingSound. Možnosti připojení okolních zařízení demonstruje dvojice HDMI 1.3 konektorů, komponentní a kompozitní vstup i SPDIF.

 

Nový 27palcový LCD monitor s označením M2700HD od BenQ

Novinka se hodí jak pro pozici hlavního displeje pro váš počítač, tak i jako součást několika-monitorové zobrazovací soustavy nebo jako sekundární monitor k notebooku. Technologie Senseye Human Vision podle BenQ zlepšuje kvalitu obrazu prostřednictvím několika proprietárních kalibrovacích nástrojů, které ovlivňují například jas, ostrost obrazu, dynamický kontrastní poměr, volbu odstínů a sytost barev nebo 3D redukci šumu.

Nový 27palcový LCD monitor s označením M2700HD od BenQ

Další použitá technologie, tentokrát uváděná pod označením Senseye 3, vylepšuje podání obrazu prostřednictvím kalibrace barev – k dispozici je zde celkem 6 uživatelských profilů, které jsou připraveny pro nejčastější činnosti realizované na displeji: režim Standard (kancelářská práce a internet), Movie (DVD a televize), Game (počítačové hry), Photo (zobrazení a editace fotografií), sRGB (100% shoda s RGB) a Eco (úsporný režim). Nativní zobrazovací poměr 16:9 umožňuje zobrazovat obsah v proporcích odpovídajících zdroji obrazu.

Díky celkem třinácti dostupným konektorům (zahrnujícím například kompozitní a komponentní vstup, dvojici HDMI 1.3 a SPDIF) podle BenQ již nikdy nepoznáte nepohodlí neustálé manipulace s kabely v podobě jejich neustálého zapojování a odpojování. Variabilita dostupných konektorů zaručuje, že kromě počítače, herní konzole nebo DVD přehrávače dokážete připojit také další zařízení přítomná prakticky v každé domácnosti, jako jsou například videokamery, digitální fotoaparáty nebo například kazetové přehrávače. Uživatel má k dispozici jednoduché dálkové ovládání, jehož prostřednictvím lze přepínat mezi jednotlivými zdroji signálu nebo pohodlně nastavit OSD menu.

Nový 27palcový LCD monitor s označením M2700HD od BenQ

Monitor M2700HD bude na trhu k dispozici od února 2010 za cenu 7.790 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).