Hlavní navigace

BenQ přináší kompaktní fotoaparát G1 s vysokou světelností a výklopným displejem

Sdílet

Redakce 27. 8. 2012

Objektiv s vysokou světelností se skládá ze sedmi čoček usazených v šesti skupinách. Disponuje také asférickou čočkou, která zlepšuje ostření a integritu obrazu a je konstruována z vysoce propustného a částečně skleněného materiálu, který má umožnit přenos většího množství světla i v horších světelných podmínkách. Širokoúhlý objektiv s ohniskem 24 mm a 4,6x optickým přiblížením a optickým stabilizátorem dokáže pořizovat snímky s výrazným bokehem (estetická kvalita částí snímků, nacházejících se mimo rovinu ostrosti), při nichž rozostří pozadí a umožní tak vytvořit profesionálně vyhlížející snímky.

Atraktivní třípalcový výklopný displej s rozlišením 9,2 Mpx a 14Mpx CMOS senzorem využívá panel AUO se širokou barevnou škálou, jenž má zajistit syté odstíny a s nimi i realističtější zobrazení fotografií. Displej s vysokým kontrastem dokáže dle výrobce zobrazit ostré a čisté obrazy, přičemž se vyznačuje širokými pozorovacím úhly. Výhodou je také zlepšená viditelnost na přímém slunci.

benq g1Volba režimu „vše v jednom“ (all-in-one) na G1 umožňuje uživatelům jednoduše přepínat mezi běžně používanými funkcemi:

„Noční snímek z ruky“ umožňuje bez využití stativu zachytit kvalitní fotografii i při nepříznivých světelných podmínkách. To je možné díky tomu, že funkce vytvoří šest různých expozic obrázku a spojí je do jediné fotografie při každém stisknutí spouště. Na G1 je tato funkce dále vylepšena technologiemi „Exkluzivní registrace obrazu” a „Odstranění duchů z obrazu”, které pomáhají vytvářet čistější snímky.

„Rozostření pozadí” napodobuje typické znaky profesionálních digitálních zrcadlovek. Efekt jemného bokehu je simulován tak, že G1 automaticky zachytí dva snímky s různou hloubkou ostrosti a spojí je dohromady, díky čemuž uživatelé získají kýžené kompozice bez nutnosti koupě drahých objektivů.

K dispozici je rovněž „Režim rychlého kontinuálního snímání” a získejte 6 snímků v plném rozlišení za jednu vteřinu přidržením spouště pro kontinuální snímání. „Scénický režim” nabízí na výběr 20 scén, mezi jinými „Lomo”, „Rybí oko”, „Hračka” a „Panorama 360°”. Ty jsou dostupné jak u přednastavených režimů, tak i u manuálního režimu “P/Av/Tv/M” s volbou ze 14 možností nastavení clony. Novinka podporuje taktéž natáčení videa v rozlišení Full HD 1080p.

Fotoaparát BenQ G1 bude na českém trhu dostupný v září 2012 za částku 4 583 Kč bez DPH. Bílá varianta fotoaparátu bude dostupná v říjnu 2012 za stejnou cenu.

 

Zdroj: TZ BenQ

Našli jste v článku chybu?