Hlavní navigace

BenQ představí vlastní tablet R100

Sdílet

Dan Nystedt 23. 12. 2010

Taiwanský gigant na poli spotřební elektroniky BenQ včera oficiálně potvrdil, že se chystá počátkem roku 2011 vypustit na trh svůj první tablet. Dle výrobce bude zařízení vybaveno 10,1placovým LCD dotykovým displejem s rozlišením 1024x600 pixelů a poběží na operačním systému Android společnosti Google. Srdce tabletu bude představovat procesor postavený na architektuře ARM taktovaný na 833 MHz od výrobce Samsung.

Dle vlastních slov BenQ plánuje svoji novinku uvést především jako čtečku elektronických knih nabízející taktéž funkce klasického tabletu. Výrobce totiž slibuje výdrž baterie při čtení elektronických dokumentů až 12 hodin. Zařízení taktéž může dobře posloužit jako zápisník, neboť podporuje psaní na dotykový displej pomocí stylusu (umí rozpoznat anglické a čínské znaky).

Tablet R100 bude dodáván s 8GB vnitřní pamětí, kterou bude možno rozšířit o dalších 16 GB prostřednictvím SD karty. Co se týká konektorové výbavy, zařízení nabídne mini-USB a mini-HDMI port nebo 3,5 mm jack. Bezdrátově bude R100 s okolními zařízeními komunikovat prostřednictvím Bluetooth a Wi-Fi adaptéru s podporou protokolů 802.11 b/g/n.

Zajímají-li vás rozměry tabletu, výrobce uvádí tloušťku 15 mm, šířku 191 mm a délku 244 mm. Vážit bude tablet 720 g. Jediná informace, o níž výrobce zatím mlčí, je cena a vlastní vzhled tabletu.

Našli jste v článku chybu?