Hlavní navigace

BenQ MX750 - projektor do práce i do školy

Sdílet

Čestmír Žák 21. 10. 2010

Mezi hlavní přednosti novinky patří možnost centralizovaného ovládaní prostřednictvím lokální sítě,  promítání z USB disku či LAN sítě (prostřednictvím funkce LAN a USB Display) a v neposlední řadě také zoom 1,6:1. Technické parametry dále doplňuje kontrastní poměr 3 000:1 a svítivost 3 000 ANSI lumenů. Projektor nabízí rozlišení 1024 x 768 pixelů, v roli užitečného pomocníka zde působí také integrovaný reproduktor s výkonem 20W. Lampa by podle výrobce měla vykazovat životnost 3000 hodin, pokud byste však projektor provozovali v úsporném režimu, vyšplhá se tato hodnota až na 4000 hodin.

BenQ MX750

Prostřednictvím funkce pro promítaní z LAN sítě (LAN Display) a vlastní přidělené IP adresy se BenQ MX750 promění na samostatný a plně funkční síťový komponent, který stačí spojit s počítačem skrze LAN kabel či router. Pokud chcete navíc dát sbohem drátům a kabelům, nabízí se volitelný doplněk v podobě Wireless LAN adaptéru. Proč přenášet video analogovými či digitálními kabely (D-Sub, HDMI, DVI), když vám přímý přístup zabezpečí i běžný RJ-45 Ethernet kabel?

Funkce LAN Display umožňuje získat kontrolu nad projektorem prostřednictvím LAN sítě, a to ať již chcete ovládat projektor ze vzdáleného PC nebo se právě nacházíte u samotného zařízení a potřebujete ze vzdáleného PC promítat. Funkce Wireless Display představuje zajímavou alternativu k ostatním řešením videokonferencí. Na jedné rozdělené obrazovce můžete například simultánně promítat až 4 videohovory s vašimi kolegy v prostředí aplikace Skype. BenQ MX750 lze využít rovněž pro účely informačních tabulí, jelikož lze signál z jednoho PC promítat přes LAN síť až na 8 různých projektorech. Díky funkci USB Display můžete projektor dokonce používat i jako samostatnou jednotku bez připojeného počítače. Z USB flashdisku lze totiž přímo promítat materiály v několika datových formátech.

Další výhodou z hlediska mobility produktu je funkce Quick Cooling, jež redukuje dobu potřebnou pro ochlazení projektoru až o 60 procent.

Projektor MX750 zakoupíte za cenu 17.990 Kč bez DPH (21 588 Kč s DPH).

Našli jste v článku chybu?