Hlavní navigace

Belkin: šetřete energii s novou řadou produktů Conserve

Sdílet

Martin Rippl 27. 3. 2011

Nová řada Conserve reaguje na výsledek průzkumu, v rámci něhož společnost Belkin zjišťovala postoje lidí ke spotřebě energie v domácnosti. Řada Conserve byla vyvinuta po uvedení produktu Conserve Surge s časovačem, který snižuje spotřebu energie tím, že zabraňuje odebírat pohotovostní (standby) napájení zařízením, jako jsou displeje počítačů a tiskárny, ve chvílích, kdy se nepoužívají.

Nyní řada Conserve čítá následující produkty dostupné v České a Slovenské republice:

 

Conserve Insight - monitor spotřeby energie

Conserve Insight umožňuje sledovat spotřebu energie. Ukáže vám, kolik dané zařízení skutečně spotřebovává wattů, peněz a jak přispívá k tvorbě oxidu uhličitého.

Cena: 799 Kč

Conserve Valet - chytrá nabíjecí stanice USB

Nabíjecí stanice Conserve Valet USB umožňuje nabíjet všechna mobilní zařízení na jediném místě a automaticky vypne napájení - včetně pohotovostního - když se zařízení plně nabijí. Rozezná i přidání nových zařízení.

Cena: 999 Kč

Conserve Smart AV - přepěťová ochrana s automatickým vypínáním

Conserve Smart AV využívá patentovanou technologii, která měří energii odebíranou připojenými zařízeními. Má hlavní zásuvku, jež rozpozná zapnutí nebo vypnutí televizoru, a vypíná napájení připojených zařízení, jako jsou herní konzole, přehrávače DVD a domácí kino, aby nedocházelo k plýtvání, když je televizor v pohotovostním režimu.

Cena: 999 Kč

Conserve Socket - časovač napájení

Conserve Socket automaticky vypne napájení po zvoleném časovém intervalu - 30 minut, tři hodiny nebo šest hodin. Ušetříte tak energii, protože časově omezíte spotřebu zařízení, jako jsou třeba nabíječky mobilních telefonů. Lze tak s jeho pomocí automaticky vypínat zařízení, která mohou zůstat omylem zapnutá, například žehličky, ventilátory a elektrická topidla.

Cena: 399 Kč

 

Podrobnější informace o jednotlivých produktech z řady Conserve naleznete na webu společnosti Belkin.

Titulní fotografie: © Minerva Studio - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?