Hlavní navigace

Ballmer předává otěže dále, Satya Nadella je novým šéfem Microsoftu - 4. díl

7. 2. 2014

Sdílet

<< předchozí díl

 

Dosavadní CEO Steve Ballmer byl často kritizován za svůj neohebný přístup, pokud šlo o nové příležitosti a „díry“ na trhu. Jak již bylo zmíněno, pod taktovkou Steva Ballmera Microsoftu poměrně dosti ujel vlak na trhu tabletů a smartphonů. Dříve rovněž společnost nevěnovala dostatečné úsilí vývoji vyhledávacích technologií, na kteréžto odvětví má téměř monopol Google. Rovněž trh sociálních sítí je již poměrně výrazně saturován bez větší přítomnosti Microsoftu. Aby toho nebylo málo, Ballmerovi je rovněž vytýkána zkostnatělost, pokud šlo o vývoj cloudových produktů, nicméně nyní Microsoft provozuje balík Office 365 a platformu Azure.

Z těchto „chyb“ se bude muset Nadella poučit již během probíhající reorganizace společnosti, jež by měla nově fungovat  pod jednotnou vizí „One Microsoft“ celistvěji. Opět nesouhlasí skupina analytiků, již tvrdí, že Microsoftu by prospěl přesně opačný přístup, a sice budování autonomních celků, neboť se produktová řada Microsoftu rozrostla do těžce stravitelné šíře (operační systém, herní konzole, databázový systém, mobilní zařízení, atd.). Ballmer byl nicméně přesvědčen, že díky strategii nazvané jako Jeden Microsoft bude společnost fungovat efektivněji a ve výsledku se stane silnějším soupeřem konkurenci v podobě společností Apple, Oracle, IBM, Google a dalších.

Výsledkem reorganizace bude pět hlavních divizí. Divize Businessman se bude soustředit na kancelářské produkty Office, divize Server and Tools dohlíží na  SQL Server a System Center, divize Windows se stará o stejnojmenný operační systém, divize Online Services má pod křídly vyhledávač Bing a divize Entertainment spravuje jako hlavní produkt konzoli Xbox. Protože již rozdělení rada Microsoftu schválila, bude se jej muset držet i Nadella.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).