Hlavní navigace

Ballmer předává otěže dále, Satya Nadella je novým šéfem Microsoftu - 3. díl

6. 2. 2014

Sdílet

<< předchozí díl | následující díl >>

 

O jaké produkty se konkrétně jedná? Zmiňme například herní konzoly Xbox, tablety Surface, cloudový kancelářský balík Office 365 nebo platformu Azure. Microsoft bude rovněž již v brzké době produkovat více vlastního mobilního hardwaru, jakmile dokončí akvizici mobilní divize společnosti Nokia, která přesahuje částku 7 miliard amerických dolarů. S tím je spjata nutná integrace zaměstnanců Nokie do společnosti Microsoft, což bude muset Nadella rovněž „ukočírovat“.

Další výzvou pro nového CEO bude osud nejvýznamnějšího produktu společnosti, operačního systému Windows. Ten si bude muset oproti posledním verzím 8 a 8.1 polepšit, radikální změna designu GUI systému se přeci jen setkala poměrně s vlažnou odezvou ze strany jak firemních tak běžných uživatelů. Následující Windows 8.x bude muset posílit rovněž na trhu OS určených pro tablety, kde Microsoft stále stojí ve stínu dominantních hráčů jako Apple nebo Google.

Stejně tak je žádoucí zapracovat na vývoji vlastního tabletu Surface, jehož druhá verze se zatím nepříliš úspěšně snaží prosadit poté, co původní Surface, a to především varianta postavená na čipech ARM s předinstalovaným Windows RT, příliš veřejnost neochromil. V neposlední řadě se pak na trh zřejmě konečně dostane kancelářský balík Office ve verzi pro iPad a tablety běžící na OS Android, což je podle některých analytiků krok, který nebyl Microsoft ze strachu ublížení postavení svého OS Windows doposud ochoten učinit.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).