Hlavní navigace

Autorizovaná biografie Steva Jobse vyjde 24. října. Zájem o ni vzrostl o 43 000 %

Sdílet

Jiří Paleček 7. 10. 2011

Autorizovanou biografii napsal Walter Isaacson a 24. října ji ve Spojených státech vydá nakladatelství Simon & Schuster. Podle stanice CNN předobjednávky na knihu jen pár hodin po Jobsově smrti vzrostly raketovým tempem. Titul se během pár hodin na seznamu bestsellerů webu Amazon.com dostal ze 437. pozice na první místo (poptávka po něm se zvedla o 43 000 procent). Na webu knihkupectví Barnes & Noble je kniha umístěna na třetí pozici a na iTunes v kategorii knihy na pozici první.

Čtěte také: Zemřel Steve Jobs, otec fenoménu Apple

Isaacson knihu napsal na základě více než čtyř desítek rozhovorů s Jobsem, které byly provedeny během dvou let. Navíc získal výpovědi více než stovky zainteresovaných, a to členů Jobsovy rodiny, konkurentů, kolegů a přátel. Je veřejně známé, že i když Jobs na knize spolupracoval, nechtěl mít nad ní žádnou kontrolu a před vydáním si ji ani nechtěl přečíst.

Isaacson byl šéfredaktorem magazínu Time a šéfem stanice CNN. V minulosti již napsal biografie známých osobností jako Albert Einstein, Benjamin Franklin nebo Henry Kissinger. Amazon v současné době nabízí předobjednávku na knihu za 17,88 dolarů, po vydání bude stát přes 30 dolarů.

Našli jste v článku chybu?