Hlavní navigace

Autokamera TrueCam H5: Skrytá kamera s pokročilými funkcemi

5. 8. 2019

Sdílet

Jako vůbec nejmenší autokamera v nabídce značky TrueCam umí model H5 i přesto pořizovat audiovizuální obsah až do rozlišení Full HD (1080p), tedy 1 920 x 1 080 pixelů, a to při rychlosti 30 fps (snímků za sekundu). A pokud vám bude stačit „pouze“ rozlišení HD (720p), tedy 1 280 x 720 pixelů, užijete si dokonale ostrý obraz při frekvenci 60 fps.

Manipulace s kamerou trvá před každou jízdou pouhé vteřiny, tedy v případě, že i přes nenápadný vzhled kamery neponecháváte nic náhodě a kameru po každé jízdě sundáte. Velkou výhodou je totiž magnetický držák, jenž je součástí balení, který ponecháte stále připevněný na předním skle, a nasazovat/sundávat budete pouze samotnou kameru. Magnetický držák navíc eliminuje jakoukoliv nutnost manipulace s kabely, protože nabíjecí kabel je integrován přímo do něj. Po nastartování pak začne kameru automaticky nabíjet.

Drobná, matně černá kamerka může i při parkování zůstat skrytá třeba za zpětným zrcátkem, díky čemuž zůstává dokonale nenápadná a nepoutá pozornost případných nenechavců. Navíc díky svému provedení nerozptyluje ani vás, když právě řídíte.

Volitelným originálním příslušenstvím k autokameře TrueCam H5 je doplňkový GPS modul, díky kterému můžete do zaznamenaných videí přidat geoznačku nebo aktuální rychlost. Což následně můžete použít jako důkazní materiál ve sporných situacích, kdy jste si jisti, že vy jste přece rychlost neporušili, ale policie či svědci například v případě nehody tvrdí opak. Geografická data, získaná prostřednictvím GPS modulu, lze kromě toho zobrazit přímo v prostředí Map Google, z čehož se jednoduše dozvíte, kde všude se vaše auto pohybovalo, ať už s vámi na palubě či nikoliv.

Nedílnou součástí kamery je také takzvaný G-senzor, jenž rozliší případný nenadálý pohyb vašeho vozidla, například náraz do něj ve chvíli, kdy je zaparkované. To se netýká jen náhodných „ťukanců“, jejichž „autoři“ by snad měli tendenci ujet, ale také případů vandalismu, které jsou bohužel především ve městech stále častější. G-senzor dále automaticky zamkne klíčový audiovizuální obsah, který tak opět může plnit funkci potenciálního důkazního materiálu.

Dále tu máme také funkcionalitu s názvem časová smyčka, která ve chvíli, kdy je paměť zařízení zaplněná, začne přehrávat veškeré záběry kromě těch uzamčených – od nejstarších – těmi nejnovějšími, takže nehrozí, že byste někdy měli nedostatek paměti.

Kamerka dále podporuje bezdrátové připojení přes Wi-Fi, což znamená možnost spárování s mobilním zařízením, na něž nainstalujete přidruženou aplikaci LuckyCam. Tou můžete zaznamenané záběry nejen ihned zpracovat, ale také její pomocí kameru TrueCam H5 dálkově ovládat, třeba ji takto zapínat a vypínat. Zmíněná mobilní aplikace je dostupná pro operační systémy Android a iOS.

Ovládání kamery probíhá pomocí 1,5palcového LCD displeje, který zahrnuje menu, jež je zcela lokalizováno do češtiny. K dalším podporovaným funkcionalitám patří LDWS (lane departure warning system) jako prevence mikrospánku, a WDR (Wide Dynamic Range), zlepšující obraz při vysoce kontrastních záběrech, kdy je jedná část prostoru osvětlena o mnoho více než jiná.

Více informací o kameře TrueCam H5 naleznete zde.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).