Hlavní navigace

Australští hackeři bojují za svobodný internet

Sdílet

Jiří Paleček 16. 2. 2010

Australští hackeři bojují za svobnodný internet

 

Skupina známá pod názvem Anonymous protestovala proti plánu australské vlády nasadit v rámci země internetové filtry. Podle BBC bylo v útocích na vládní weby zapojeno až 500 lidí. Útočníci použili celkem běžnou a v mnoha státech zakázanou metodu DDoS (Odepření služby).

"Lidé, kteří v současné době útočí na vládní stránky, v tom chtějí pokračovat. Nepřestanou s tím, dokud se celá věc nevyřeší nebo dokud je to nepřestane bavit," řekl pro BBC muž s přezdívkou Coldblood, který skupinu Anonymous zastupuje.

Skupina protestuje proti plánu australské vlády, která chce v roce 2011 nasadit internetový filtr, který bude Australanům blokovat přístup na určité webové stránky. Podle vlády je filtr 100% efektivní a nelze jej obejít. Závadné stránky bude prý vybírat nezávislá vládní komise a tím, že na ně bude zamezen přístup, by se "internet měl stát bezpečnějším místem pro australské děti."

Skupina Anonymous se k tomu vyjádřila s tím, že "pokud jsou na internetu ilegální stránky, vláda by měla stíhat jejich tvůrce a ne nasazovat velmi lehce zneužitelný filtr."

Zdroj: BBC

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).