Hlavní navigace

Asus uvedl na CES 2011 novou řadu tabletů

Sdílet

Jakub Kuneš 8. 1. 2011

Eee Slate je vybaven 12,1” multidotykovým displejem s LED podsvícením s rozlišením 1280 x 800 a pozorovacím úhlem 178°. Novinka disponuje až 4 GB paměti DDR3 RAM a dvoujádrovým procesorem Intel Core i5. Jako softwarová platforma slouží operační systém Microsoft Windows 7 Home Premium. V příslušenství je dotykové pero Wacom Digitizer a externí Bluetooth klávesnice.

asusDalší výbava zahrnuje podporu technologie 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a 2Mpx kameru. Nechybí ani dva porty USB 2.0, pomocí nichž je možné připojit různé periferie nebo příslušenství, a také port mini-HDMI pro připojení externího displeje.

Tablety Eee Pad Transformer a Eee Pad Slider využívají 10,1” dotykové IPS displeje, technologii pro mobilní procesory NVIDIA Tegra 2 a budou se dodávat s operačním systémem Android 3.0. U modelu Transformer lze využít dokovací stanici, čímž uživatel získá plnohodnotnou QWERTY klávesnici a prodlouženou výdrž baterie až 16 hodin.

Lze také provozovat videohovory a pořizovat digitální fotografie díky přední (1,2 Mpx) a zadní (5 Mpx) digitální kameře. Pomocí integrovaného portu mini-HDMI není problém počítač připojit k externímu displeji a využít tím rozlišení Full HD 1080p.

 

asusModel Slider, vybavený vysouvací klávesnicí, je podle výrobce určen zejména lidem, kteří touží po větší mobilitě a současně vyžadují dlouhou výdrž na baterie. Integrovaná digitální kamera vpředu (1,2 Mpx) a vzadu (5 Mpx) umožňuje stejně jako u modelu Transformer provozování videohovorů i pořizování digitálních fotografií. S operačním systémem Android 3.0 lze sdílet fotografie přes internet, e-mail či sociální sítě.

Eee Pad MeMO je vybaven 7,1” kapacitním displejem a zařízení pohání mobilní procesor Qualcomm Snapdragon. Jako operační systém zvolil výrobce Android 3.0 (Honeycomb), který umožňuje přehrávání obsahu v HD kvalitě, mobilní hraní her nebo pohodlné prohlížení webových stránek. Navíc pomocí přiloženého stylusu mohou uživatelé pořizovat ručně psané poznámky. Zásluhou portu Micro HDMI se počítač MeMO může připojit dokonce i k externímu displeji s podporou rozlišení Full HD 1080p.

Našli jste v článku chybu?