Hlavní navigace

Asus Taichi, notebook se dvěma displeji – zbytečnost nebo skvělý nápad?

Sdílet

Agam Shah 16. 10. 2012

Na první pohled vypadá Asus Taipei jako běžný ulteabook s dotykovým displejem o úhlopříčce 11,6 palců. Podíváte-li se na zadní stranu víka, objevíte však další stejně velký displej, jenž má dle výrobce výrazně zvýšit flexibilitu využití zařízení, tedy umožnit uživatelům transformovat notebook na tablet.

„Viděli jste notebooky i tablety, avšak nikdy jste neviděli nic podobné Asusu Taichi 21,“ uvádí společnost Asus na svých webových stránkách. Taichi bude dodáván s předinstalovaným operačním systémem Windows 8 a displeji s Full HD rozlišením (1 920 x 1 080 px).

Asus Taichi se řadí do kategorie ultrapřenosných počítačů, nicméně oproti běžným konceptům nabídne dvojici dotykových displejů. Při otevřeném krytu lze s novinkou pracovat jako s běžným notebookem (je vybaven plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a touchpadem). Po zavření krytu pak zařízení zaujme pozici tabletu, přičemž podporuje práci s elektronickými stylusy. Výrobce zdůrazňuje fakt, že lze s notebookem komunikovat přes oba displeje současně, z čehož by měly těžit moderní aplikace. Otázkou zůstává, do jaké míry je podobný koncept simultánní práce dvou uživatelů využitelný už jen z hlediska ergonomie.

Dvoudisplejová hračka však nebude levná, nejlevnější verze vybavená procesorem Intel Core i5 a 128GB SSD diskem se bude v USA prodávat za cenu 1 299 dolarů (necelých 25 000 Kč). Výknonnější verze s Core i7 a 256GB SSD pak půjde na trh s cenovkou 1 599 dolarů (zhruba 30 700 Kč). Některé americké e-shopy (např. Amazon.com) již přijímají objednávky, první kusy se pak k zákazníkům dostanou 26. října.

 

Zdroj: IDG News, Asus

Našli jste v článku chybu?