Hlavní navigace

Asus přichází na český trh s hybridním Transformerem Book Trio

Sdílet

Pavel Kreuziger 28. 11. 2013

Součástí balení jsou netradičně dva procesory a dva operační systémy – Windows 8 a Android. Je-li připojená dokovací stanice, pohání zařízení výkonnější Intel Core i5 nebo i7 třetí generace, uživatel v takovém případě pracuje na platformě Windows 8. Při oddělení (11,6palcového) displeje od doku s klávesnicí lze Transformer využívat jako tablet s Androidem, procesorem Intel Atom Z2560 a 16 GB SSD diskem.

Asus Transformer Book TrioSystém Android můžete samozřejmě využívat i v „notebookovém“ režimu, stačí k tomu stisknout specializovanou klávesu Trio, jež je umístěna na klávesnici. Zajímavostí je, že používáte-li zařízení v režimu tabletu, lze jeho „zbytek“, tedy dokovací stanici s klávesnicí, využít jako základ pro stolní počítač. Stačí jej připojit k externímu monitoru, a to buďto pomocí Mini DisplayPortu nebo Micro HDMI. Logicky z toho tedy vychází, že jedno zařízení mohou simultánně využívat dva uživatelé.

Je třeba se ještě zmínit o obraze – displej disponuje Full HD rozlišením a pozorovacími úhly 178 stupňů díky využití technologie IPS – a zvuku, který je realizován s pomocí technologie Asus SonicMaster.

Zařízení zakoupíte na českém trhu již nyní za doporučenou maloobchodní cenu začínající na 25 199,- Kč včetně daně.

Zdroj: TZ Asus

Našli jste v článku chybu?