Hlavní navigace

Asus představil základní desku X79 Deluxe pro Intel Core i7

Sdílet

Redakce 1. 10. 2013

Novinka je vybavena technologiemi Asus, jako je Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization umožňující počítačovým nadšencům snadné přetaktování procesoru a paměti DRAM na extrémní úroveň. Deska také obsahuje integrované bezdrátové moduly 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.0 zajišťující rychlé bezdrátové připojení. Nechybí ani technologie Asus SSD Caching II, která zlepšuje výkon tradičních pevných disků (HDD).

 

Spolehlivé přetaktování procesorů Ivy Bridge-E

Technologie Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization představuje nástroj pro ladění výkonu, který dynamicky nastavuje technologie Asus TPU (TurboV Processing Unit), EPU (Energy Processing Unit), Digi+ Power Control a Fan Xpert 2 a má zajistit nižší hlučnost a vyšší účinnost. Se základní deskou X79-Deluxe a technologií Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization můžete taktovací frekvenci procesoru 3,4 GHz zvýšit na více než 4,8 GHz . Model X79-Deluxe navíc nabízí možnost přetaktování až osmi pamětí DIMM na rychlosti, které dle výrobce představují 30% nárůst ve srovnání s předchozí řadou základních desek ASUS X79 .

 

Rychlé rozhraní Wi-Fi a funkce SSD Caching

Základní deska ASUS X79-Deluxe je vybavena vylepšeným modulem Asus Wi-Fi GO! s rozhraními 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.0, která zajišťují rychlé a stabilní bezdrátové připojení. Integrované rozhraní 802.11ac Wi-Fi nabízí bezdrátové přenosy s rychlostí až 867 Mb/s, což je třikrát více než u standardu 802.11n. Součástí modulu je dvoupásmová (2,4GHz/5GHz) anténa, která přenáší dva datové proudy (2T2R) a zajišťuje široké pokrytí umožňující rozšíření bezdrátové sítě.

Díky technologii Asus SSD Caching II lze s tradičními pevnými disky (HDD) pracovat rychleji. SSD Caching II zjistí, jakým způsobem uživatelé pracují, a automaticky ukládá často používaný obsah HDD do mezipaměti. Výsledkem je dosažení rychlostí podobných jako u jednotek SSD.

S osmi porty SATA 6 Gb/s integrovanými na základní desce X79-Deluxe si mohou uživatelé vybrat kombinaci úložišť přesně podle svých představ. Lze například používat několik jednotek SSD s jedním pevným diskem nebo několik pevných disků s více jednotkami SSD. Díky funkci automatického zálohování dokáže technologie SSD Caching II zabránit ztrátě dat, takže uživatelé mají jistotu, že budou jejich data v bezpečí.

 

Zdroj: TZ Asus

Našli jste v článku chybu?