Hlavní navigace

Asus představil nová multimediální zařízení pro domácí zábavu

15. 6. 2009

Sdílet

Asus představil nová multimediální zařízení pro domácí zábavuSpolečnost ASUS uvedla celou řadu zábavních zařízení pro domácí použití. Patří mezi ně tenké monitory ASUS řady LS a MS; monitor ASUS 24T1E, který dokáže přijímat analogový i digitální signál; přehrávač obsahu ve vysokém rozlišení ASUS O!Play HDP-R1 s podporou mnoha multimediálních formátů; zvuková karta ASUS Xonar Essence ST, a také externí Blu-ray mechanika ve štíhlém provedení.

      
Monitor ASUS LS241H

Monitory ASUS řady LS a MS mají štíhlé provedení a elegantní design. Technické parametry uváděné výrobcem zahrnují Full HD rozlišení, 2ms odezvu a kontrastní poměr 50 000 : 1. Každý z monitorů je vybaven prstencovým stojanem s technologií Ergo-Fit. Monitory řady LS i MS navíc využívají technologii Green Power – LCD panel s dvěma lampami se tak nese ve znamení energetické úspornosti. Řada LS zahrnuje model LS241H, zatímco v řadě MS nalezneme modely MS246, MS236, MS227, MS226 a MS202.

TV monitor ASUS 24T1E

TV monitor ASUS 24T1E spojuje LCD displej a vestavěný TV tuner, dokáže proto přijímat digitální (DVB-T) i analogový (PAL / SECAM) televizní signál. Díky řadě různých vstupních a výstupních portů jej lze taképropojit s ostatními zařízeními, např. s Blu-ray přehrávači nebo herními konzolemi. ASUS 24T1E nabízí rozlišení Full HD1080p podpořené dvojicí konektorů HDMI (High Definition Multimedia Interfaces). Uživatelé si také budou moci vychutnat virtuální prostorový zvuk, o který se postarají stereofonní 7W reproduktory.


 
ASUS Essentio CM

Univerzální osobní zábavní centrum ASUS Essentio CM nabízí domácím uživatelům široké možnosti využití multimedií. Uživatelé si tak budou moci vychutnat filmy na HD DVD a Blu-ray discích ve vysokém rozlišení. HDMI rozhraní zajistí připojení audiovizuálního příslušenství prostřednictvím kabelu. ASUS Essentio CM přichází v lesklém černém provedení, k jehož celistvosti přispívají skryté I/O porty.

Multimediální přehrávač O!Play HDP-R1

O!Play HDP-R1 je přehrávač obsahu ve vysokém rozlišení. Nabízí rozlišení 1080p a podporuje širokou řadu různých multimediálních formátů včetně MPEG1/2/4, H.264, VC-1 a oblíbeného RM/RMVB. S novým O!Play HDP-R1 můžete také srychle přistupovat k  hudebním souborům. Jelikož má speciální tlačítko přímo na dálkovém ovladači, budete moci přehrávat hudbu z různých zařízení a úložišť, aniž byste ji museli importovat. Díky tomu, že O!Play HDP-R1 podporuje LAN, nebudete se muset trápit manuálním přenášením multimediálních souborů z několika dalších zařízení. Připojíte O!Player HDP-R1 ke svému notebooku, stolnímu počítači nebo třeba síťovému úložišti (NAS) a můžete streamovat multimediální data do zvoleného zobrazovacího zařízení. Přehrávač O!Play HDP-R1 podporuje také širokopásmové datové přenosy. 

Xonar Essence ST

Karta Xonar Essence ST využívá technologii Precision Audio Clock Tuning. Tato technologie dokáže omezit rušivé vlivy a kolísání zvuku – výsledkem je dle tvrzení výrobce o 31 % čistší zvukový signál.  Zlepšení by mělo být nejvíce patrné při poslechu CD, kde má vzorkovací frekvence hodnotu 44,1 kHz. Xonar Essence ST také dokáže reprodukovat zvuk s hodnotami SNR (odstup signál-šum) na úrovni 124 dB.ASUS BR-HD3

ASUS BR-HD3 využívá integrované obvody HDMI od společnosti Analog Devices a samostatný zvukový procesor, díky čemuž poskytuje kvalitní reprodukci zvuku. BR-HD3 také výrazně usnadňuje propojování různých multimediálních zařízení – používá k tomu inovace v kompresi a distribuci obrazu. Jednoduše zkomprimuje video ve vysokém rozlišení do formátu JPEG2000 a obraz poté přenáší prostřednictvím bezdrátové technologie 802.11n.

Kromě toho, že disponuje řadou technologických vymožeností, dokáže ASUS BR-HD3 také bezdrátově přenášet audiovizuální signál i napříč různými místnostmi. Kvalita takového přenosu je srovnatelná s konvenčními zařízeními vybavenými HDMI kabelem. Uživatelé tak mohou streamovat obsah ze svého PC přímo do televizoru, projektoru nebo třeba domácího kina. ASUS BR-HD3 podporuje systém ochrany digitálního obsahu ve vysokém rozlišení (HDCP), nemusíte se proto obávat, že by bylo možné prohlížet vámi určený obsah na neověřených zařízeních.

Externí Blu-ray optická mechanika ASUS ve štíhlém provedení


Mechanika disponuje technologií pro vylepšení videa – True Theater High Definition (TTHD) – která nabízí plynulé přehrávání videa v kvalitě 480–1080p. Obsahuje také funkci pro šifrování dat, která představuje způsob, jak zvýšit bezpečnost dat. K dispozici je také zabezpečení pomocí hesla, které zamezí neoprávněnému přístupu.
 
Externí Blu-ray optická mechanika ASUS je přenosná, protože nepotřebuje žádný napájecí adaptér. Jelikož má  nízkou spotřebu energie, vystačí si s napájením z USB konektoru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).