Hlavní navigace

Asus Eee Pad Slider – tablet s výsuvnou klávesnicí

Sdílet

Bohuslav Dvorský 21. 9. 2011

Asus Eee Pad Slider pohání dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2, který podle tvrzení výrobce zvládá svižné prohlížení webu, přehrávání HD filmů, přehrávání hudby nebo vše současně. Eee Pad Slider podporuje přehrávání HD videa i prostorového zvuku, takže uživatelé mohou zobrazovat obsah z tabletu přímo na svém domácím kině.

10,1“ displej s rozlišením 1280 x 800 využívá technologii IPS, má široké 178° pozorovací úhly a poměr stran 16 : 10. Multidotykový displej podporuje ovládání všemi deseti prsty a je krytý odolným sklem Corning Gorilla Glass. Tablet je rovněž vybaven dvěma kamerami – přední s rozlišením 1,2 Mpx pro pořádání videokonferencí a zadní s rozlišením 5 Mpx, která slouží primárně k pořizování fotek a videí.

Asus Eee Pad Slider

Výsuvná klávesnice tabletu Eee Pad Slider umožňuje rychlejší a pohodlnější psaní než softwarová klávesnice na obrazovce. K dispozici je i předinstalovaný balík kancelářských aplikací Polaris Office 3.0, s nimiž lze zobrazovat a upravovat dokumenty, tabulky i prezentace.

Přenos dat mezi jednotlivými zařízeními zajišťuje Asus WebStorage – neomezené on-line úložiště zdarma na dobu jednoho roku. Uživatelé tak mohou jednoduše zálohovat všechny své oblíbené skladby, filmy i fotografie. Tablet Eee Pad Slider dále nabízí 32GB úložiště eMMC, USB port, čtečku paměťových karet Micro SD a mini-HDMI konektor.

Zařízení využívá nový operační systém od společnosti Google – Android 3.2, který byl vyvinut a optimalizován právě pro tablety, přičemž v některých modelech je předinstalovaná verze Google Android 3.1 s možností aktualizace na verzi 3.2. Díky podpoře standardu Adobe Flash uživatelé nebudou ochuzeni ani o poutavý webový obsah.

Asus Eee Pad Slider

Společnost vybavila tablet několika aplikacemi jako MyNet, MyCloud a MyLibrary. MyNet slouží k bezdrátovému streamování digitálních médií na ostatní domácí síťová zařízení, takže umožňuje přehrávání HD videa či hudby na HDTV nebo stolním počítači. Aplikace MyLibrary je určena ke správě stažených knih, časopisů a novin. MyCloud poskytuje přístup k digitálnímu obsahu cloudu, k hudbě, video souborům a fotografiím. Prostřednictvím aplikace MyCloud mohou uživatelé vzdáleně přistupovat ke svému PC či Mac systému.

K dispozici je samozřejmě také Google Android Market, který obsahuje množství aplikací, včetně oblíbené hry Angry Birds nebo klientů pro Facebook a Twitter.

Eee Pad Slider si můžete pořídit ve dvou variantách, a to v perleťově bílém či kovově hnědém provedení za 12 490 Kč s DPH.

 

Technické specifikace:

Operační systém

Android 3.2 Honeycomb s Asus Waveshare UI

Displej

10,1" 1280x800 IPS s LED podsvícením, multi-touch, sklo odolné proti poškrábání

Procesor

NVIDIA Tegra 2 Dual-core 1 GHz

Operační paměť

1 GB DDR2

Úložiště

32 GB eMMC Flash, neomezené úložiště Asus WebStorage (1rok)

Bezdrátové připojení

WLAN 802.11 b/g/n, Bluetooth V2.1 + EDR

Kamera

1,2Mpx přední kamera, 5Mpx zadní kamera

Audio

SRS Premium Sound, stereofonní reproduktory, mikrofon

Rozhraní

1 x USB 2.0, 1 x 2-v-1 Audio jack (sluchátka / mikrofon-in), 1 x mini HDMI 1.3a, 1 x čtečka karet (SD Micro)

Senzor

G-Sensor, světelný senzor, gyroskop, E-Compass, GPS

Aplikace

Podpora Multi-Task, Flash, Software: Asus Launcher, MyLibrary, MyNet, MyCloud, správce souborů, PC Sync

Baterie

25Wh Li-Pol baterie, výdrž až 8 hodin

Rozměry

273 x 180,3 x 17,3mm

Hmotnost

960 g

Napájecí adaptér

100-240V / 5-15V / 2-1,2A

Dokovací stanice

Ne

Příslušenství

Návod k obsluze

Ostatní

Vestavěná výsuvná klávesnice

Našli jste v článku chybu?