Hlavní navigace

Astaro uvádí Security Gateway 7.5

2. 11. 2009

Sdílet

Astaro uvádí Security Gateway 7.5

 

Společnost Astaro oznámila vydání Astaro Security Gateway verze 7.5, která by měla přinést vyšší výkon IPS systému, podporu multicast směrování a sledování využití šířky pásma v reálném čase. Astaro Security Gateway verze 7.5 obsahuje podle svých tvůrců více než 50 nových funkcí a vylepšení. Jednou z nových vlastností je nová verze IPS subsystému, která údajně zvyšuje výkon a propustnost IPS až o 400% díky využití multi-jádrových procesorů. Vylepšený IPS systém nyní obsahuje schopnost detekce útoků zveřejňovaných v rámci programu MAPP (Microsoft Active Protection Program). To zajišťuje ochranu proti novým a ještě nezveřejněným zranitelnostem produktům společnosti Microsoft.

Nejnovější verze Astaro Security Gateway přidává možnost sledování využití šířky aktuálně využívaného pásma v reálném čase, a tak vidět, kdo v daném okamžiku využívá linku do Internetu. Společnost Astaro také vylepšila funkce systému Webové bezpečnosti přidáním „captive“ portálu umožňující automatické přesměrování a ověření uživatelů a hostů. Tuto funkci ocení například hotely, stadiony a konferenční centra a umožní jejich zákazníkům a návštěvníkům možnost zabezpečeného přístupu k Internetu bez nutnosti měnit nastavení v klientských počítačích.

Astaro Security Gateway verze 7.5 nyní podporuje multicast směrování založené na PIM-SM. To umožňuje nasadit produkty Astaro v prostředí  datové výměny v reálném čase jako je audio/video streaming, IPTV a další.

Na základě reakcí uživatelů přidala společnost Astaro do této verze ASG více než 70% nejčastěji požadovaných změn a vylepšení, která zahrnují funkce jako import/export seznamů, klonování objektů, plánovatelné update, vymazání obsahu vyrovnávací paměti DNS, upravitelné klávesové zkratky, potvrzovací dialogy před výmazem atd. Tyto nové vlastnosti přispějí k úspoře času administrátorů v prostředí WebAdmin.

Zákazníci s platným Maintenance kontraktem obdrží upgrade na verzi 7.5 zdarma. Upgrade je možné provést automaticky přímo z prostředí Astaro Security Gateway.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).