Hlavní navigace

ARM: Naše procesory jsou lepší než Silvermont od Intelu

Sdílet

Agam Shah 5. 6. 2013

Procesory od ARM v současné době naleznete ve většině smartphonů a tabletů. Společnost Intel ale nyní přišla s konkurenčními čipy x86 Atom. Obě společnosti nyní soupeří v oblasti výkonu i náročnosti na baterii. Intel řekl, že se mu se svými současnými „atomovými“ procesory pro mobilní zařízení povedlo dohnat ARM, co se životnosti baterie na jedno nabití týče, nadcházející čipy Atom založené na nové architektuře Silvermont pak budou ještě lepší.

Toto tvrzení ale manažeři ARM na tiskové konferenci veletrhu Computex v Taipeji odmítli a nechali se slyšet, že procesory jejich společnosti stále nabízejí více výkonu při nižších úrovních spotřeby, a i do budoucna si zachovají vedoucí postavení v oblasti životnosti baterie.

„Naše analýza ukázala, že jsme více než o generaci vepředu. Získali jsme v této oblasti vedoucí postavení,“ řekl na konferenci Noel Hurley, viceprezident pro marketing a stratregii divize procesorů společnosti ARM.

Hurley na otázku o relativním výkonu obou čipových architektur odpověděl požádáním o zobrazení slajdu se srovnávacími benchmarkovými testy, které by potvrzovaly jeho tvrzení.

Dnešní procesory od ARM – včetně high-endového čipu Cortex A15 a low-endového A7 – překonají čipy Intelu založené na Silvermontu, řekl Hurley. Intel však již předtím oznámil, že jeho čipy Atom budou mnohem efektivnější a rychlejší než předchozí čipy Atom.

ARM

Velice výkonný procesor Cortex A15 nabízí více výkonu při „o 30 procent méně megahertzech,“ řekl Hurley. Tento procesor je využíván například ve smartphonu Samsung Galaxy S4 či tabletu Nexus 10.

Analytici odvětví nicméně tvrdí, že bitva o „výkon na watt“ je již ukončena. Intel a ARM jsou nyní srovnatelnou konkurencí. Budoucnost mobilních čipů podle nich nyní závisí na výrobě a prvcích pro správu napájení.

Manažeři ARM taktéž vypíchli softwarovou výhodu a řekli, že většina herních aplikací je nativně optimalizována pro procesory jejich společnosti. Intel nicméně zcela nezavrhli – podle nich bude mít x86 dlouhou životnost v počítačových produktech typu PC. Nicméně prodeje počítačů stagnují a mobilní prodeje rostou, řekl Ian Drew, šéf marketingu společnosti ARM, na tiskové konferenci.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?