Hlavní navigace

Apple zřejmě pracuje na vlastních 3D mapách

1. 11. 2011

Sdílet

Společnost Apple se již chce jistě zbavit závislosti na Google Maps a nabídnout uživatelům iOS vlastní aplikaci. Podle zpravodajského serveru 9to5mac.com, jež se zaměřuje na dění okolo Applu, se společnost zakoupila další společnost zabývající se tvorbou map. Tentokrát se jedná o společnost C3 Technologies vyznačující se tvorbou velice věrných 3D modelů objektů jako jsou městské budovy, památky ale i průmyslové stavby či krajiny. Dle tvrzení 9to5mac nyní vedoucí trojice firmy C3 Technologies, CEO Mattias Astrom, CFO Kjell Caderstrand a produktový manažer Ludvig Emghard, spolupracuje s divizí společnosti Apple zaměřující se na vývoj mobilního iOS.

Nejde však o první akvizici společnosti zabývající se vývojem mapových podkladů, již v roce 2009 Apple koupil firmu Placebase vyvíjející mapovací software a během loňského léta dále Apple pod svá křídla získal firmu Poly9, jež se taktéž zabývá 3D mapami.

Malou ochutnávku 3D map zveřejnila švédská společnost SAAB, bývalý majitel C3 Technologies. Ve videu je velmi zjednodušeně nastíněn princip zachycení mapových podkladů a tvorba 3D modelů. Celkový dojem působí úchvatně a jistě bude trnem v oku konkurenci, jakmile se objeví na mobilních zařízeních společnosti Apple.

 

 

Úvodní foto: © Antont Balazh - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).