Hlavní navigace

Apple vyžaduje po Samsungu další dvě miliardy dolarů

Sdílet

Jiří Paleček 21. 9. 2012

Řada expertů předpovídala, že Apple nenechá svého boje proti Samsungu ani poté, co minulý měsíc na korejské společnosti vysoudil více než miliardu dolarů. A vypadá to, že se experti nemýlili - podle listu Korea Times Apple plánuje u okresního soudu v San Jose podat další žalobu.

Americká společnost bude údajně požadovat třikrát tolik, kolik jí bylo před měsícem přisouzeno, tedy tři miliardy dolarů, a to kvůli tomu, že Samsung byl shledán vinným z "úmyslného porušení" pěti z šesti patentů, o nichž byla v rámci soudního sporu řeč. Jak podotkl Robert Barr z Center for Law and Technology na University of California, Applu bylo minulý měsíc přisouzeno nadstandardní odškodné a pokud by soud společnosti přiřkl ještě další dvě miliardy, byla by to jedna z nejvyšších náhrad škod v historii.

Bude jen na posouzení soudkyně, zda má Samsung dále platit. Apple plánuje přidat iPhone 5 na seznam zařízení, u kterých jsou podle něj porušovány jeho patenty. Mluvčí Samsungu k tomu uvedl pouze to, že se jeho společnost k porušení patentů u iPhonu 5 bude moci lépe vyjádřit až poté, co bude mít dostatek času zařízení prozkoumat.


Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?