Hlavní navigace

Apple vypustil nový OS X Mountain Lion. V Mac App Store se prodává za 20 dolarů

Sdílet

Jan Bednařík 25. 7. 2012

Jak slíbil, tak také učinil. Apple dnes na trh vypustil OS X Mountain Lion, novou verzi svého operačního systému určeného pro desktopy. Uživatelé provozující starší verze Lion nebo Snow Leopard si mohou systém zakoupit v online obchodě Mac App Store za necelých 20 dolarů a stáhnout do svého notebooku či počítače. Ne všechna zařízení jsou však podporována. Pakliže o upgradu také uvažujete a počkáte si, než opadne nápor, který dnes dychtiví uživatelé vyvinuli na servery Applu, podívejte se nejprve na seznam podporovaných zařízení.

Velké množství nových funkcí ve skutečnosti pochází z mobilního iOS. Apple tak vyjadřuje svou snahu přiblížit oba systémy tak, aby držel krok s hardwarem představujícím přechod mezi desktopy a mobily. Novinkou je naříklad integrace systému iCloud, vylepšená podpora přístupu k sítím Twitter a Facebook nebo funkce PowerNap, jež se stará, aby spuštěné aplikace aktualizovaly svůj stav, i když je systém v režimu spánku. „Horský lev“ se ještě více přibližuje mobilnímu operačnímu systému iOS a integruje do systému některé funkce, jako je Oznamovací centrum, iMessage, AirPlay, nebo Game Center.

 

Pokračování článku, v němž naleznete souhrn několika zajímavých novinek, jež mohou s výhodou využít nejen firemní uživatelé, naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World.


Čtěte dále: Apple vydal OS X 10.8 Mountain Lion. Co nového přináší firemním uživatelům?


Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?