Hlavní navigace

Apple vyplatil vývojářům od roku 2008 více než 70 miliard dolarů

Sdílet

Pavel Kreuziger 1. 6. 2017

Jak uvádí portál 9to5Mac, znamená to tedy, že při dělení příjmů z prodeje aplikací 7:3 vydělal samotný Apple asi 30 miliard dolarů.

Další informací, kterou Apple zveřejnil, je to, že v posledních dvanácti měsících narostl počet stažení o více než 70 procent.

Z 25 kategorií v App Storu nejvíce vydělává kategorie her a zábavy. Největší růst zaznamenává kategorie foto a video, a to o téměř 90 procent meziročně. Zhruba stejně ve sledovaném období rostly další dvě kategorie v pořadí, a to zdraví a fitness a životní styl, a to o více než 70 procent.

Stoupl také počet aktivních platících předplatitelů (o 58 procent v meziročním srovnání), což lze přičítat tomu, že tento model je nyní dostupný pro vývojáře ve všech kategoriích aplikací.

Philip Schiller, viceprezident Applu pro globální marketing, popsal 70miliardové výplaty jako „jednoduše ohromující“. A dodal, že se těší na setkání s vývojáři na příslušné globální konferenci, která se ve své již 28. iteraci koná v příštím týdnu, konkrétně od 5. do 9. června. Obecně se očekává, že Apple na akci uvede operační systém iOS 11 či nejnovější verzi platformy macOS.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?