Hlavní navigace

Apple vybuduje obří kruhové pracoviště pro 12 000 zaměstnanců

9. 6. 2011

Sdílet

CEO společnosti Apple Steve Jobs v úterý představil městské radě kalifornského Cupertina plány na výstavbu nového sídla firmy. Šéf Applu radě sdělil, že v současnosti společnost zaměstnává okolo dvanácti tisíc zaměstnanců na území Cupertina, ve svém hlavním sídle situovaném na známé třídě Infinite Loop a v dalších budovách. stávající budovy si plánuje ponechat, nicméně údajně pro zaměstnance potřebuje nový kancelářský prostor.

Území, na němž by měla být „vesmírná loď“ vybudována, Apple zakoupil od společnosti Hewlett-Packard. Steve Jobs se nechal slyšet, že je pro něj pozemek obzvláště významný, neboť byl zakoupen od zakladatelů firmy HP, již Jobsovi v létě 1969 nabídli práci.

V plánu je rovněž výstavba energetického centra, jež bude pokrývat hlavní část spotřeby energie celé budovy, přičemž hlavní městská rozvodná elektrická síť bude představovat jen záložní zdroj. Elektrická energie by měla být vyráběna za použití zemního plynu a jiných levných a relativně ekologických zdrojů.

Jobs dále radě oznámil, že má v úmyslu vystavět nové auditorium, aby již veškeré firemní prezentace nemusely být pořádány v San Franciscu, jako tomu bylo doposud.

Rada dle očekávání na celý koncept reagovala pozitivně. Orrin Mahoney, jeden ze členů rady a bývalý zaměstnanec společnosti HP, dokonce sdělil: „Myslím, že každý ocení výstavbu budovy, která se evidentně stane nejelegantnějším firemním sídlem minimálně na území USA.“ Další členka rady Kristy Wang položila Jobsovi otázku, zda plánuje v okolí budovy veřejnosti poskytnout bezplatné Wi-Fi připojení. Ačkoliv byl dotaz vznesen se značnou měrou nadsázky, Steve Jobs neváhal taktéž odlehčeně leč pravdivě odvětit, že firma Apple platí nemalé daně a o bezplatné Wi-Fi připojení by se mělo starat město.

Oznámení nového sídla obrazem

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).