Hlavní navigace

Apple vsází na neotřelý design, představil válcový Mac Pro

Sdílet

Roman Loyola 10. 6. 2013

Apple opět dokázal, že design pro něj představuje velice důležitý aspekt při vývoji nových zařízení. Řada výkonných stolních počítačů Mac Pro se rozroste o nového zástupce, který kromě vysokého výkonu zaujme svým atypickým cylindrickým konstrukčním zpracováním, jež ostře kontrastuje s poměrně tradičním vzhledem jeho předchůdce.

Nový Mac Pro dosahující výšky pouhých 25 cm má celkovou velikost zhruba jedné osminy svého předchůdce. Celý návrh je vystavěn okolo „sjednoceného tepelného jádra“ pro dosažení lepšího chlazení zařízení. Počítač poběží na procesoru Intel Xeon E5, který je založen na nejnovější architektuře Haswell společnosti Intel. Nabízena bude konfigurace s až 12 jádry. Počítač bude využívat sběrnici PCI Express třetí generace s propustností až 40 GB/s. V další výbavě bude DDR3 RAM s taktem 1866 MHz.

Co se týká grafického výkonu, Mac Pro bude osazen dvojící grafických karet AMD FirePro, jež by měly být schopné zobrazovat až na třech displejích s rozlišením 4K současně. Data si budou moci uživatelé uložit do vnitřní paměti založené na technologii flash, nejedná se však o tradiční SSD disky, jež jsou dle výrobce oproti použité paměti až 2,5krát pomalejší (Apple udává rychlost až 1,25 GB/s pro čtení a 1,0 GB/s pro zápis). Množství paměti však výrobce zatím neuvádí.

Společnost Apple zatím neuvedla cenu ani přesné datum vydání zařízení, pouze sdělila, že by se měl nový Mac Pro na trh dostat ještě v tomto roce. Pro bližší specifikace se podívejte také na oficiální představení nového Mac Pro.

 

Zdroj: IDG News Service, Apple.com

Našli jste v článku chybu?